۱۲۴ میلیارد تومان اعتبار در سفر رییس جمهور برای فنی و حرفه ای همدان مصوب شد

همدان-ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: ۱۲۴ میلیارد تومان اعتبار در سفر رییس جمهور به این استان (مرداد ماه امسال) در راستای تجهیز کارگاه های آموزشی این اداره کل مصوب شد.

«وهب مختاران» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اختصاص هرچه سریعتر اعتبارات مصوبات این سفر تا قبل از پایان سال جاری تجهیز، تعمیرات دستگاه ها، طرح توسعه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار و نیز پروژه های در دست اقدام بهره برداری می شود.

وی تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از ابتدای سال جاری تاکنون در بخش دولتی ۱۱ هزار و هفت نفر دوره و در بخش غیردولتی ۱۷ هزار و ۳۷۷ نفردوره آموزش های مهارتی ارائه کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: این آموزش ها در مراکز ثابت، مراکز جوار بنگاه‌های اقتصادی، محیط کار واقعی، تیم های سیار آموزشی در مناطق روستایی، عشایری و حواشی شهرها و سکونتگاه‌های غیر رسمی، مراکز و کارگاه‌های آموزشی دانشگاه‌ها، پادگان‌ها، زندان ها، مراکز وابسته به بهزیستی برای معلولان و معتادان بهبود یافته و نیز در آموزشگاه های خصوصی ارائه شده است.

مختاران با اشاره به تدوین ۳۰ استاندارد شایستگی مهارت در حوزه پژوهش های سازمانی این نهاد در دولت سیزدهم گفت: در سال گذشته سند حرفه شاخص سفال و امسال نیز برق، تکنسین های برق و ابزار دقیق در حال تدوین و نیز طراحی نرم افزارهای شبیه ساز با هم افزایی دانشگاه بوعلی سینا در حال انجام است.

وی در خصوص اجرای طرح‌های کهاد و نخلستان(آموزش های فنی ویژه دانشجویان) گفت: این طرح ها با هدف ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، اجرای طرح نخلستان و کهاد را رویدادی بسیار مهم در خصوص افزایش توانمندی و مهارت افزایی دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری و کسب و کارهای نوین دانست و بیان کرد: اشتغال پذیری از طریق اجرای دوره های مهارتی در حوزه نوآوری، کارآفرینی ،فناوری های نوین یا دانش بنیان بر اساس استانداردهای مهارت های سازمان است.

مختاران، یکی از رسالت های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای را ارائه آموزش های مهارتی به دانشجویان برشمرد و اظهار داشت: ضعف مهارتی بعضی از دانشجویان در خصوص ورود به بازار کار با این طرح حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: طرح کهاد با هدف آشنایی دانشجویان با آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار و مرتبط با رشته تحصیلی جامعه هدف برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: طرح نخلستان برای دانش آموختگان دانشگاهی با هدف ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری آنان از طریق اجرای دوره‌های مهارتی در حوزه نوآوری، کارآفرینی فناوری‌های نوین یا دانش بنیان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

مختاران با اشاره به اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای مهارت افزایی در جامعه تلاش های گسترده ای را انجام می دهد افزود: فقر مهارتی یکی از مشکلات عمده جامعه و جوانان است که این مهم با تلاش ها و فعالیت های فنی و حرفه ای در بخش های مختلف رفع خواهد شد.

استان همدان دارای ۲۲ مرکز و شعبه دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی ویژه آموزش های فنی و حرفه ای است.

طرح مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در حوزه مشاغل و کسب و کارهای نوین (موسوم به طرح نخلستان) است.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران پنج‌شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد، سفر پربرکت رییس جمهور ۲۴ هزار میلیارد تومان رهاورد برای استان همدان به همراه داشت که شامل ۱۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی، اقتصادی و خدماتی و پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha