۱۵ آذر ۱۴۰۱، ۱۰:۱۷
کد خبرنگار: 2033
کد خبر: 84962577
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

تداوم سیاستهای ضدمهاجرتی فرانسه/ تخلیه اردوگاهی با ۲۰۰ مهاجر

تهران- ایرنا- پلیس فرانسه همسو با سیاستهای ضدمهاجرتی دولت پاریس، اردوگاهی با ۲۰۰ مهاجر را که چندماه پیش رو به روی شهرداری استراسبورگ با چادرهای مسافرتی برپا شده بود، تخلیه کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، این اردوگاه از ماه مه (اردیبهشت/خرداد) در میدان «اتوآل» (ستاره) و در مقابل شهرداری استراسبورگ، هفتمین شهر بزرگ فرانسه در شرق این کشور بر با چادرهای مسافرتی برپا شده بود.

به گفته خبرنگار خبرگزاری فرانسه، این اردوگاه در نخستین ساعات بامداد امروز تخلیه شد. چندین خودروی پلیس در زیر نورافکن ها در محل حاضر شدند و ده ها پلیس از مهاجران خواستند محل را ترک کنند.

مهاجرانی از گرجستان، آلبانی، مراکش به همراه چند کودک در این چادرها اقامت داشتند. همچنین نه شهرداری و نه فرمانداری نحوه اسکان مهاجران تخلیه‌شده را مشخص نکردند.

شهرداری استراسبورگ در اواسط سپتامبر (شهریور) یک سالن ورزشی را برای پناه دادن به برخی از مهاجران افتتاح کرده بود روز دوشنبه از پایان عملیات اسکان خبر داد در حالی که هنوز مهاجرانی در این اردوگاه حضور داشتند.

مسئولان این شهر که گرایش سیاسی متفاوتی از دولت دارند، معتقدند مقامات فرانسه در برنامه ا سکان مهاجران بی‌خانمان شکست خورده و مسئولیت خود را درقبال آنان نمی پذیرد.

از روز جمعه نیز ۲۰۰ تا ۳۵۰ مهاجر آفریقایی تباری که می‌گویند زیر سن قانونی هستند برای تعیین وضعیت خود در مقابل ساختمان هیات دولت فرانسه در پاریس چادر زدند.

انجمن های مدافع حقوق مهاجران که بارها به سیاست‌های دولت فرانسه در قبال مهاجران اعتراض کرده اند، این بار گفتند تا زمان اتخاذ تصمیمی برای اسکان این افراد که گفته می‌شود همگی زیرسن قانونی (۱۶ تا ۱۸ سال)هستند، این تجمع به هر قیمت که باشد ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha