دانش بنیان‌ها در مازندران از پرداخت تعرفه صادراتی معاف شدند

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی دانش بنیان استان طبق دستور استاندار در راستای تحقق شعار سال از پرداخت تعرفه گمرکی برای صادرات کالا معاف شدند.

حسن خیریانپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ماه‌های گذشته مصوبات خوبی را در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استان گذراندیم که بسیاری از این برنامه‌ها اکنون در گام اجرایی قرار گرفته که یکی از آنان حمایت‌های مادی و معنوی از نخبگان علمی است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان استان با دستور صریح استاندار مازندران از این پس در اعطای مالیات، هزینه بیمه و گمرک برای صادرات معاف هستند که به طور حتم با اجرای این طرح تعداد کالاهای تولیدی دانش بنیان استان رشد چشمگیری خواهد یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران ادامه داد: در کنار ساخت واحدهای شرکت های دانش بنیان جدید، واحدهای تولیدی موجود هم می توانند با ایده پردازی طرح‌های توسعه با رویکرد علم و فناوری را در گام اجرایی قرار دهند که به طور حتم این واحدها هم از معافیت های اعلام شده برخوردار می شوند.

خیریانپور بر ضرورت توجه به شرکت‌های دانش بنیان در بخش‌های مختلف اقتصادی استان برای رونق اشتغال و تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت که شرکت‌های دانش بنیان موجود در استان هم اکنون ۹۰۰ قلم کالا در استان تولید می‌کنند.

این مقام مسوول تعداد شرکت های دانش بنیان مازندران را ۱۳۰ واحد اعلام کرد و افزود که طبق برنامه ریزی تعداد این شرکت ها تا پایان سال جاری باید دو برابر شود.

وی توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان و همراهی دستگاه‌های اجرایی با این شرکت‌ها را مهم ترین محور و برنامه توسعه اقتصادی مازندران در سال جاری برشمرد و تصریح کرد : برای سال جاری ایجاد حدود ۵۳ هزار شغل پایدار جدید در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری برای استان هدفگذاری شده و از تعهد محسوب می شود و طبق برنامه ریزی های انجام شده حدود ۷۰ درصد از مشاغل پایدار جدید باید با حمایت از شرکت های دانش بنیان محقق شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران خواستار ورود جدی شرکت های دانش بنیان به بخش کشاورزی به عنوان محور اصلی توسعه مازندران شد و گفت: در سال جاری برای ورود شرکت‌های دانش بنیان به بخش کشاورزی برنامه داریم و در همین راستا هم حدود یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش تولید در بخش کشاورزی با محوریت نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

طبق آمارهای رسمی در استان مازندران ۲ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد. سهم صنعت از مجموع اشتغال های موجود در مازندران ۳۰ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha