تامین و توزیع سوخت با کیفیت با وجود تعمیرات پالایشگاه‌ها/ مشکلی برای تولید بنزین سوپر نداریم

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلان استمرار مصرف بالای ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در روز، گفت: با ورود به فصل تعمیرات پالایشگاه‌های کشور، تامین سوخت مورد نیاز در اولویت قرار دارد و در صورت کنترل مصرف، تولید بنزین سوپر نیز از سر گرفته خواهد شد.

«جلیل سالاری» معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون با مصرف روزانه ۱۰۳ میلیون لیتر بنزین، تراز تولید و مصرف آن منفی شده است، افزود: مصرف بنزین در حالی بالای ۱۰۰ میلیون لیتر در روز است که در نیمه دوم سال معمولاً با کاهش سفرهای برون‌شهری، مصرف بنزین می‌بایست نسبت به ۶ماهه اول سال کاهش پیدا می‌کرد، ولی متاسفانه کماکان مصرف بنزین بالاست.

توقف موقتی تولید بنزین سوپر به دلیل مصرف بالای بنزین و تعمیرات پالایشگاه‌ها

سالاری تاکید کرد: استمرار بالای مصرف بنزین و اجرای برنامه‌های تعمیرات اساسی و اضطراری در دو پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و اصفهان، باعث شد تولید بنزین سوپر موقتاً متوقف شود، اما با پایان این تعمیرات و در صورت کنترل مصرف، می‌توان تولید و توزیع بنزین سوپر را آغاز کرد.

وی ادامه داد: عمده بنزین تولیدی و توزیعی در کشور از نظر کیفی و شاخص‌های زیست محیطی از قبیل بنزن، گوگرد، ترکیبات آروماتیک و اولفین در حد مجاز و مطابق با استاندارد یورو ۴ می‌باشد. ضمن اینکه توزیع بنزین در ۸ کلان‌شهر نیز مطابق با استاندارد یورو ۴ است.

پیش از این نیز مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده بود که سالانه حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ نمونه سوخت به‌صورت تصادفی از استان‌های مختلف برداشت می‌شوند.

هلنا کعبی تاکید کرد: نتیجه این پایش‌ها نشان داده است که کیفیت سوخت در مناطق پرتردد و مسیرهای بین‌شهری کلان‌شهرها با استانداردهای موجود در کشور مطابقت دارد.

وی افزود: به طور متوسط در کلان‌شهرها مشکلی در کیفیت سوخت نداریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha