۱۳ آذر ۱۴۰۱، ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84960755
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ درصد خوزستانی‌ها دُز چهارم واکسن کرونا را دریافت کردند

اهواز - ایرنا - سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: حدود ۱۳ درصد مردم خوزستان تاکنون دُز چهارم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر سیدمحمد علوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص آخرین وضعیت کرونا در خوزستان بیان کرد: تاکنون ۸۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال در خوزستان دُز اول و ۷۵ درصد دُز دوم خود را دریافت کرده‌اند؛ همچنین ۳۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان دُز سوم و ۱۳ درصد دُز چهارم را تزریق کرده اند.

وی گفت: موارد بیماری در هفته منتهی به ۱۱ آذر نسبت به هفته قبل از آن تغییری نکرده است؛همچنین در هفته قبل موارد بستری و مرگ کرونایی نداشتیم.

وی افزود: تغییرات هفتگی کرونایی در خوزستان تقریبا صفر بوده اما باید در نظر بگیریم که وضعیت کرونا در دنیا متفاوت است و تجربه نشان داده وقتی بیماری در منطقه‌ای از دنیا بروز پیدا می کند بر سایر مناطق از جمله کشور ما هم ممکن است بعد از یک ماه تا ۴۵ روز اثر بگذارد.

وسخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان ادامه داد: اگرچه وضعیت ما خیلی خوب و مثل شرایط قبل از کرونا است اما تا زمانی که سازمان بهداشتی جهانی پایان کرونا را اعلام نکرده، باید احتیاط خود را داشته باشیم.

علوی گفت:ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی باید رعایت شود و در جاهایی که تراکم جمعیت بالا است تا حد امکان از ماسک استفاده کرده و ساده انگاری نکنیم.

وی افزود: آنها که تاکنون واکسن کرونای خود را نزده‌اند باید نسبت به این موضوع اقدام کرده و افرادی که واکسیناسیون خود را کامل نکرده‌اند نیز هر چه سریعتر دُزهای بعدی را تزریق کنند.

هم اکنون پنج شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و بقیه نقاط استان آبی کرونایی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha