سرلشکر باقری:‌ آمریکایی‌ها در ایجاد نظام‌ تک قطبی موفق نبوده‌اند

تهران - ایرنا - رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آمریکایی‌ها امروز اذعان می‌کنند که در رویکرد یک‌جانبه گرایی و ایجاد نظام‌ تک قطبی موفق نبوده‌اند.

به گزارش حوزه دفاعی ایرنا از روابط عمومی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در دیدار با سپهبد فومین معاون بین الملل وزیر دفاع روسیه بر توسعه همکاری های دو جانبه، منطقه ای و بین المللی در چهار چوب اهداف و منافع ملی دو کشور و ‌نیز صلح و ثبات و امنیت منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: آمریکایی ها هم امروز اذعان می کنند که در رویکرد یک‌جانبه گرایی و ایجاد نظام‌ جدید قطبی‌ها موفق نبوده اند و قطب قدرت جهانی در شرق شکل می گیرد.

وی افزود: مقابله با تهدیدهای مشترک و همکاری در حوزه منافع مشترک نیازمند رایزنی های بیشتر است که باید در تداوم روند رو به توسعه همکاری ها مورد توجه قرار گیرد.

سردار باقری ادامه داد: دو کشور همکاری موفقی در مقابله با تروریست ها در سوریه داشته اند؛ البته هنوز کشور سوریه نیازمند تداوم این حمایت هاست.

سرلشکر باقری:‌ آمریکایی‌ها در ایجاد نظام‌ تک قطبی موفق نبوده‌اند


در این دیدار، معاون بین الملل وزیر دفاع روسیه دعوت وزیر دفاع کشورش از سردار باقری برای حضور در نشست روسای نهادهای دفاعی کشورهای عضو پیمان شانگهای در مسکو را به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، ابلاغ و ابراز امیدواری کرد امکان حضور سردار باقری در این نشست فراهم شود.

سپهبد فومین در صدر یک هیأت عالی رتبه نظامی برای شرکت در چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های نظامی در کشور، روز شنبه وارد تهران شده است‌.

سرلشکر باقری:‌ آمریکایی‌ها در ایجاد نظام‌ تک قطبی موفق نبوده‌اند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha