وزیر اقتصاد:تسهیل و ساده سازی فرآیند تولید از اهداف مهم دولت سیزدهم است

زاهدان- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تسهیل و ساده سازی فرآیند تولید برای همه کارآفرینان و جوانانی که بدنبال شغل هستند از جمله اهداف مهم دولت سیزدهم است.

سید احسان خاندوزی شامگاه پنجشنبه در حاشیه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مباحث مالیاتی، بیمه، گمرک، تکالیف قانونی و برخی موانع برای فعالان اقتصادی از جمله موضوعات مهم مطرح شده در این نشست بود.

وی ادامه داد: گره گشایی و تسهیل فعالیت اقتصادی برای فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان به شکل ویژه تری نسبت به سایر مناطق وجود دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به ظرفیت سیستان و بلوچستان و برخی عقب ماندگی‌ها در حوزه مسائل مالیاتی بویژه تعهد بدهی ارزی که برای تعاونی‌های مرزی و مرزنشینان این استان مشکل ایجاد کرده بود در حوزه استرداد مالیاتی و مواردی از این دست هفته آینده پیگیری لازم انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: هفته آینده با کمک بانک مرکزی و سازمان صمت، سه، چهار خبر خوب برای فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان خواهیم داشت.

خاندوزی در بخش درگاه ملی مجوزهای کسب و کار گفت: تقریبا بیشتر وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های دولتی و برخی دستگاه‌های بیرون دولتی به صورت نیمه به این درگاه متصل شده‌اند.

وی اظهارداشت: دستگاه‌هایی هستند که با وجود متصل شدن به درگاه مجوزها شرایط و مدارک صدور مجوز خود را به صورت کامل بارگذاری نکردند و اگر بارگذاری شده فعالان اقتصادی را به سمت محل‌های کاغذی هدایت می‌کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: صدور مجازات برای بالاترین مقام دستگاه، از جمله برنامه‌هایی است که برای دستگاه‌هایی که هیچ مجوزی صادر نکردند گرفته می‌شود.

به گزارش ایرنا وزیر امور اقتصادی و داریی روز گذشته/پنجشنبه/ وارد زابل در شمال سیستان و بلوچستان شد و مورد استقبال استاندار، معاونان استاندار و نمایندگان حوزه انتخابیه زابل در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

شرکت در شورای اداری سیستان و بلوچستان در زابل و بازدید از منطقه آزاد سیستان از مهمترین برنامه‌های وزیر امور اقتصاد و دارایی در منطقه سیستان بود.
همچنین شرکت در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و نشست با استاندار سیستان و بلوچستان از مهمترین برنامه های خاندوزی در سفر به زاهدان بود.

وی قرار است در این سفر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصاد و دارایی شرکت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha