۱۰ آذر ۱۴۰۱، ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 84958618
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 صدور سند مالکیت زمین‌های متصرفه دولتی به نفع مردم هرمزگان آغاز شد

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان با بیان اینکه روند صدور سند مالکیت زمین‌های متصرفه دولتی به نفع مردم هرمزگان آغاز شده است گفت: ساخت و سازهای قبل از سال ۱۳۹۴، مردم برروی زمین‌های دولتی سنددار می‌شود.

به گزارش ایرنا از استانداری هرمزگان، مهدی دوستی روز پنجشنبه در حوزه مسکن از امکان جدیدی برای آسایش خاطر مردم خبر داد و اظهار داشت: کسانی که قبل از سال ۱۳۹۴ برروی زمین‌های دولتی بنایی ساخته اند می توانند برای دریافت سند اقدام کنند.

وی با اشاره به برنامه دولت مردمی برای صدور اسناد مالکیت منازل فاقد سند در استان اظهار داشت: پیرو ابلاغ آیین‌نامه اجرایی بند "ک" تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۱ موضوع واگذاری زمین‌های متصرفه دولتی به مردم، این امکان با تلاش دولت مهیا شده تا زمین‌هایی که بنایی در آن‌ها ساخته شده به صورت رسمی به مردم واگذار شوند.

استاندار هرمزگان با تاکید به عینیت بخشی شعار دولت مردمی افزود: طبق این تصمیم دولت چنانچه مردم در عرصه‌هایی که در اختیار دارند قبل از ۱/۱/ ۱۳۹۴ بنایی احداث کرده باشند می‌توانند نسبت به دریافت سند مالکیت اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان و ۹ دفتر پیشخوان دولتی آموزش‌ دیده در انجام امور صدور اسناد مالکیت مردم، آماده رسیدگی به این موضوع هستند و مردم می‌توانند برای انجام فرآیند قانونی به آن‌ها مراجعه کنند.

دوستی همچنین بیان‌ داشت: افرادی که خود یا همسرشان از دولت یا موسسات عمومی دولتی و غیر دولتی زمین و واحد مسکونی دریافت نکرده‌ باشند و اصطلاحا فرم (ج) آن‌ها سبز باشد در صورتی که عرصه تصرفی آن‌ها به ازای هر متر مربع کمتر از ۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شود، تا سقف ۲۰۰ متر مربع بهای زمین به قیمت منطقه‌ای به آنها واگذار خواهد شد.

وی خاطرنشان‌کرد: فرصت ثبت‌نام این طرح تا انتهای سال است و از مردم تقاضا می‌شود در اولین فرصت برای تشکیل پرونده به دفاتر پیشخوان و ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها مراجعه کنند.