تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان

تهران - ایرنا - وزیر نیرو در دیدار با وزیر امور خارجه ترکمنستان بر تلاش مشترک دو کشور برای افزایش حجم قرارداد مبادله برق در کنار توسعه همکاری‌ها در حوزه ساخت نیروگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «علی اکبر محرابیان» روز چهارشنبه در جریان سفر به عشق‌آباد در دیدار با «رشید مردوف» وزیر امور خارجه ترکمنستان با بیان اینکه یکی از راهبردهای دولت سیزدهم توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان است، گفت: دیدار روسای جمهور دو کشور در سال گذشته تاثیر مهمی بر توسعه روابط ایران و ترکمنستان گذاشته است.

وی همچنین با اشاره به رشد ۶۲ درصدی روابط اقتصادی دو کشور و روند مطلوب مذاکرات امروز(چهارشنبه) با رئیس جمهور و وزرای ترکمنستان افزود: تلاش می‌شود افزایش حجم قرارداد مبادله برق را در کنار توسعه همکاری‌ها در حوزه ساخت نیروگاه‌ها در دستور کار قرار دهیم.

وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز در این دیدار، هدف از همکاری‌های دوجانبه را پیشبرد و توسعه روابط و هماهنگی بیشتر دو کشور دانست و گفت: توسعه روابط دیپلماتیک عشق‌آباد و تهران برای مقامات ترکمنستان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رشید مردوف با اشاره به برقراری تعامل مثبت ایران و ترکمنستان در حوزه آب و انرژی، زمینه‌های همکاری‌های دو کشور را گسترده توصیف کرد.

وی رشد مراودات اقتصادی دو کشور را چشمگیر دانست و گفت: این مراودات تا پنج میلیارد دلار هم قابل افزایش است.

در این دیدار دو طرف همچنین بر توسعه روابط، تمدید تفاهمنامه‌های همکاری و افزایش ظرفیت مبادله برق تاکید و درمورد همکاری‌ های مشترک در حوزه آب تبادل نظر کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha