۹ آذر ۱۴۰۱، ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84957778
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پنج محصول فناورانه پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان رونمایی شد

سمنان- ایرنا- پنج محصول فناورانه شرکتهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در حاشیه بزرگ ترین رویداد فناورانه زیست بوم فناوری و نوآوری سمنان روز چهارشنبه با حضور معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان درباره این محصولات گفت: یکی از محصولات رونمایی شده نخستین نرم‌افزار مانیتورینگ و پایش لحظه‌ای نیروگاه تجدیدپذیر کاملاً ایرانی، محصول شرکت همراه هوشمند افق است.

علی حقیقی اصل افزود: این محصول برای کنترل کامل و مستمر تجهیزات نیروگاه‌ها طراحی‌شده و از ویژگی‌های آن می‌توان به کاهش زمان شناسایی مشکلات، کاهش نیاز به حضور مستمر اپراتورها، افزایش بهره‌وری سالانه تا ۱۰ درصد و در دسترس بودن نرم‌افزار به‌صورت برخط(Online) و لحظه ای(Real Time) اشاره کرد.

وی اظهار داشت: این محصول با نام تجاری فارسکادا به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه کود مایع نانو زئوسیلیکات و فسفیت پتاسیم محصول شرکت فناور نیاکان سنگسر دیگر محصول رونمایی شده در این آیین است، گفت: کود مایع تولید شده، حاصل تحقیق و توسعه کارشناسان است و افزایش مقاومت گیاهان در برابر آفات، بیماری‌ها و تنش‌های محیطی، افزایش سرعت رشد، افزایش پایداری خاک و بهبود خاک، کاهش سمّیت عناصر آهن، منگنز و آلومینیوم از مزایای این محصول است.

حقیقی اصل همزن مکانیکی دیجیتال ۴۰۰-ms را دیگر محصول رونمایی شده اعلام کرد و افزود : این محصول به همت شرکت فناوران الکترونیک آکوا افرا تولید و دارای کنترل شیب سرعت برای جلوگیری از پاشش مواد در حین هم زدن و پشتیبانی از تمام پره های صنعتی و آزمایشگاهی تا قطر شفت mm۱۳ و دارای سه نظام اتوماتیک صنعتی با کمترین لقی است

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان سیلیس نانو ساختار را دیگر محصول رونمایی شده اعلام و اضافه کرد: این محصول از تولیدات شرکت دانش بنیان نانو ترکیب سمن دلوا است و در صنایع رنگ و پوشش، لاستیک و تایر، چسب، سیمان و کشاورزی کاربرد دارد.

حقیقی اصل افزود: همزمان مغناطیسی دیجیتال پیشرفته (هیتر استیرر دیجیتال ) نیز از محصولات رونمایی شده در قالب این رویداد بود که به همت شرکت ره نو صنعت کومش تولید شده است.

وی خاطر نشان کرد: ترسیم گراف دمایی در بازه زمانی مورد نظر و دارابودن مدار کنترلی برای تنظیم دور و دما از جمله ویژگی های این دستگاه است.

علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار، عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از چهره های علمی و دانشگاهی در این آیین حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha