۷۵ درصد لوله‌های طرح آبرسانی به گرمسار مصوبه سفر رییس جمهور تولید شد

سمنان- ایرنا- سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای سمنان گفت : ۷۵ درصد لوله‌های طرح آبرسانی به شهرستان‌های گرمسار و آرادان و شهر ایوانکی، مصوبه سفر رییس جمهور به استان سمنان، تولید شد و تا پایان ماه آینده تمام لوله‌ها تولید و پوشش می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن خیرخواه روز دوشنبه با اشاره به اقدامات انجام شده برای اجرای طرح آبرسانی به گرمسار، به رسانه ها اظهار داشت: با توجه به مصوبات سفر آیت الله رئیسی رییس جمهور در زمینه تکمیل و بهره برداری از طرح آبرسانی به گرمسار در محدوده استان سمنان، هم اکنون ۷۵ درصد لوله های مورد نیاز در کارخانه تولید شده است و تمامی لوله‌های مورد نیاز تا ۱۰ روز آینده تولید می‌شود.
سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای سمنان افزود : لوله‌های تولید شده فاقد پوشش است و عملیات پوشش داخلی و خارجی پس از تکمیل و تولید تمام لوله‌ها آغاز می‌شود که انتظار می‌رود عملیات پوشش تا اوایل دی ماه کامل و لوله‌ها آماده حمل به گرمسار شود.
خیرخواه افزود : طرح آبرسانی به گرمسار در محدوده استان سمنان به طول ۲۳ کیلومتر است که تا کنون ۱۵ کیلومتر آن اجرا شد.
وی با بیان اینکه برای تکمیل طرح آبرسانی به گرمسار در محدوده استان سمنان هشت کیلومتر خط انتقال و احداث ساختمان پیش‌تصفیه باقی مانده است، گفت : پیش بینی می شود عملیات لوله گذاری در تابستان سال آینده به اتمام برسد.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح آبرسانی به گرمسار با هدف انتقال آب پایدار آشامیدنی و صنعت مردم شهرستان های گرمسار ، آرادان و شهر ایوانکی انجام می‌شود.
سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای سمنان گفت : منبع تامین آب برای اجرای طرح آبرسانی سد نمرود و رودخانه حبله‌رود است که از طریق خط انتقال آب به تصفیه‌خانه موجود گرمسار متصل می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرستان‌های گرمسار و آرادان و شهر ایوانکی در غرب استان سمنان قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha