۶ آذر ۱۴۰۱، ۵:۲۴
کد خبر: 84954211
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دو سوم کشورهای ناتو سلاحی برای ارسال به اوکراین ندارند

تهران- ایرنا- نشریه آمریکایی نیویورک تایمز فاش کرد تا به امروز، دو سوم از کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با ارسال سلاح‌هایی که در اختیار اوکراین قرار داده‌اند، با انبار خالی تسلیحات و تجهیزات نظامی روبرو هستند.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، نیویورک تایمز به نقل از یک مقام ناتو افزود: ۲۰ کشور از ۳۰ عضو این سازمان دیگر سلاحی برای ارسال به اوکراین ندارند و فقط ۱۰ کشور بزرگ ناتو مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا و هلند فعلا به اوکراین سلاح و مهمات می‌فرستند.

این نشریه آمریکایی ادامه داد کارشناسان نظامی ایران پیشتر نظر داده بودند که حتی با وجود کمک‌های ناتو، پیروزی اوکراین در جنگ با روسیه غیرممکن است.

گفته می‌شود کشورهای متحد اوکراین از تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) که جنگ در این کشور آغاز شد، به اندازه‌ای تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف رسانده‌اند که خود با کمبود ذخایر مهمات روبرو شده‌اند. هرچند ناظران موضوع دیگری را غیر از کاهش ذخایر تسلیحاتی مورد مطالعه قرار داده‌اند.

"اندیشکده کیل" مستقر در آلمان براساس نتایج یک پژوهش اعلام کرده است که آمریکا و انگلیس بیشترین کمک نظامی را از تاریخ ۲۴ ژانویه تا ۳ اکتبر (۴ بهمن تا ۱۱ مهر) به اوکراین ارسال کرده‌اند و پس از آن لهستان رتبه سوم و جمهوری چک در در رده نهم قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha