نماینده ولی فقیه در کردستان بر قوی شدن همه جانبه در برابر هجمه‌های دشمن تاکید کرد

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کردستان به تلاش و جنگ رسانه‌ای غرب برای ایجاد فشار و فتنه در کشورمان به ویژه در حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: باید خودمان را در همه عرصه‌ها به ویژه بخش رسانه‌ای برای مقابله با تبلیغات دروغین دشمن، قوی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی عصر شنبه در دیدار اساتید بسیج دانشگاه‌های کردستان اظهار داشت: باید قبول داشت که هر کاری کنیم، دشمنان در فضای رسانه ای جلوتر از ما هستند، البته این به معنای عجز ما نیست ولی باید خودمان را قوی کنیم.

وی با بیان اینکه در فضای رسانه ای دشمن، لجن پراکنی و دروغ زیاد است، افزود: جلوی حوادث را که نمی توانیم بگیریم اما می توان با مسئله شناسی و موضع مناسب، آسیب ها را در اتفاقات مختلف و جنگ رسانه ای دشمن، کمتر کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان یکی از دلایل نارضایتی های اخیر را وضعیت اقتصادی دانست و اضافه کرد: البته معیشت و اقتصاد خیلی مهم است، اما موضوع فقط این نیست، اگر مشکلات اقتصادی حل رفع شود، آیا دیگر هیچکس معترض نیست؟

حجت الاسلام پورذهبی با بیان اینکه بحث ایدئولوژیک، یکی از منشاهای حوادث اخیر بود، ادامه داد: برخی به دنبال بهانه بودند، چراکه اصولا با ارزش ها و نظام اسلامی مشکل دارند.

وی مسائل رفتاری را از دیگر عوامل حوادث اخیر عنوان کرد و گفت: اتفاقاتی در جامعه رخ می دهد که بسیار تاثیرگذار است، مثلا فساد، فرار نخبگان یا بیکاری بدون اثبات آن مدام نقل می شود که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد که البته بخشی هم به مشکلات مدیریتی برمی گردد.

نماینده ولی فقیه در کردستان یادآور شد: امروز با انسداد و فروپاشی فکری مواجه هستیم و دانش آموزان و دانشجویان گرفتار این مسئله هستند، بنابراین تبیین حقایق و آگاه سازی نسل جوان ضروری است.

حجت الاسلام پورذهبی اظهار داشت: طبق آمارها ۳۳ میلیون نفر در کشور مشغول بازی های رایانه ای در فضای مجازی و اغلب جوان و نوجوان هستند که جای تامل دارد.

وی تاکید کرد: عده ای دائم روی فرار نخبگان مانور می دهند، اگر این موضوع حاد است پس چرا در حوزه علوم فضایی اینقدر پیشرفت کرده‌ایم؟ این در حالی است که خیلی از تحصیلکردگان ایرانی در خارج از کشور از جمله آمریکا تحصیل کرده و اکنون در کشورمان مشغول به خدمت هستند.

ضرورت برگزاری نشست های بسیج اساتید به صورت مرتب و جواب به سوالات نسل جوان و روشنگری آنان، از دیگر مواردی بود که نماینده ولی فقیه در کردستان به آن اشاره کرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز گفت: هر جا تفکر بسیجی بر مدیران و دست‌اندرکاران، حاکم بوده، به سمت توسعه و پیشرفت گام برداشتیم و زمانی که فاصله گرفتیم، دچار مشکل شدیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و ادامه داد: خاصیت دشمن، دشمنی کردن است و ما باید در برابر فتنه‌ها بیدار باشیم و اجازه عملی شدن توطئه‌ها را ندهیم.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات به وجود آمده ناشی از عملکرد ضعیف ما و ضعف اقتصادی است، اضافه کرد: باید عملکرد خودمان را بررسی و بازبینی کرده و نسبت به حکمرانی فضای مجازی بازنگری صورت گیرد.

در این دیدار، تعدادی از اساتید بسیجی دانشگاه های کردستان هم مطالبی را از جمله لزوم پالایش مدیران میانی، ضرورت هوشیاری اساتید در برابر توطئه‌های دشمنان، تبیین و آگاه سازی دانشجویان، وجود فساد سازمان یافته در دستگاه‌ها، ضعف مدیریت در بدنه اجرایی دستگاه‌ها، لزوم مدیریت اقتصاد و کنترل تورم در کمترین زمان، پایین آوردن هزینه‌ها و عدم فعالیت حرفه‌ای رسانه ملی و انعکاس ندادن مشکلات مطرح کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha