وزیران دفاع آمریکا و آلمان درباره حمایت از اوکراین گفت‌وگو کردند

تهران- ایرنا- وزیران دفاع آمریکا و آلمان جمعه شب در تماسی تلفنی درباره حمایت از اوکراین و تقویت امنیت در مرزهای شرقی ناتو گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع آمریکا در اطلاعیه‌ای که روی تارنمای این وزارتخانه قرار گرفت، اعلام کرد: لوید آستین وزیر دفاع آمریکا با کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان درباره تلاش‌های مشترک برای حمایت از اوکراین و تقویت امنیت در جناح شرقی ناتو گفت‌وگو کردند.

در این بیانیه آمده است: آستین از رهبری آلمان برای ارائه کمک‌های امنیتی به اوکراین قدردانی کرد و گفت که این کمک‌ها تاثیرات مثبتی بر توانایی اوکراین در دفاع از خودش در مقابل روسیه داشته است.

دو طرف همچنین «توافق کردند تا به همکاری نزدیک خود برای کمک به اوکراین و تقویت بازدارندگی ناتو ادامه دهند.»

در همین حال، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد که این سازمان نظامی آماده است تا زمانی که (جنگ) طول بکشد به اوکراین کمک کند تا از خود در برابر روسیه دفاع کند.

استولتنبرگ افزود تا کنون اعضای سازمان امنیتی ۳۰ کشوری ناتو سوخت، ژنراتور، تجهیزات پزشکی، تجهیزات زمستانی و دستگاه‌های پارازیت پهپاد را تحویل داده‌اند اما با نزدیک شدن زمستان و به ویژه با حمله روسیه به زیرساخت‌های انرژی اوکراین به مقادیر بیشتر نیاز است.

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز گزارش داد که با تداوم حمایت تسلیحاتی دولت‌های اروپای شرقی از کی‌یف در برابر مسکو، صنعت تسلیحات اروپای شرقی از آغاز جنگ در اوکراین با رشدی روبرو شده که از دوران جنگ سرد تاکنون بی‌سابقه بوده است.

اندیشکده کیل مستقر در آلمان براساس نتایج یک پژوهش اعلام کرده است که آمریکا و انگلیس بیشترین کمک نظامی را از تاریخ ۲۴ ژانویه تا ۳ اکتبر (۴ بهمن تا ۱۱ مهر) به اوکراین ارسال کرده‌اند و پس از آن لهستان رتبه سوم و جمهوری چک در در رده نهم قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha