۳ آذر ۱۴۰۱، ۲۰:۱۸
کد خبرنگار: 5284
کد خبر: 84952565
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اقدام فرانسه و آلمان برای رفع کدورت ها

۳ آذر ۱۴۰۱، ۲۰:۱۸
کد خبر: 84952565
اقدام فرانسه و آلمان برای رفع کدورت ها

تهران- ایرنا- وزیر دارایی فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد که بعد از یک دوره تیرگی روابط بین پاریس و برلین تصمیم دو کشور تصمیم گرفتند کدورت ها را برطرف کرده و تعاملات دوجانبه را تا بالاترین سطح ارتقاء دهند.

به گزارش ایرنا از رویترز، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه امروز در سخنانی درباره ازسرگیری روابط صمیمانه با کشور آلمان خبر داد. وی گفت: پس از یک دوره تیرگی روابط بین دو کشور حالا زمان بهبود روابط و پیشرفت فرا رسیده است.

وی پیش از دیدار کریستین لیندنر، همتای آلمانی خود گفت: پاریس و برلین تصمیم قاطعی برای بالا بردن سطح روابط و تقویت همکاری‌های دوجانبه دارند.

لومر گفت: ما هر روز تلاش می‌کنیم تا راه را برای زمینه های مشترک برای پیشبرد توافقات هموار کنیم.

در جریان تصمیم گیری کشورهای اروپایی برای تعیین قیمت‌های انرژی اختلافات عمیقی بین فرانسه و آلمان ایجاد شده بود. به همین دلیل دولت های دو کشور پیش از این نشست دوجانبه ای که قرار بود همین ماه بین مقامات دو کشور برگزار شود را به ماه ژانویه سال آینده موکول کرده بودند.

مقامات فرانسوی نسبت به مجموعه‌ای از تصمیمات یکجانبه آلمان از جمله بسته انرژی ۲۰۰ میلیارد یورویی که توسط برلین بدون هشدار قبلی به پاریس رونمایی شد، ابراز ناامیدی کردند.

پاریس با پیشنهاد اولاف شولز، صدراعظم آلمان برای ساخت یک خط لوله گاز جدید برای جایگزینی منابع انرژی روسیه مخالفت کرده است.

سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس خبری علت به تعویق افتادن نشست دو جانبه با فرانسه را مسائل مسائل لجستیکی و ایجاد زمینه منطقی برای گفت وگوهای دوطرف خوانده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha