شبکه مشاوران اسلامی بسیج در کرمان راه‌اندازی شد

کرمان - ایرنا - معاون اجتماعی سپاه ثارالله کرمان گفت: شبکه مشاوران اسلامی در این استان با افتتاح سه مرکز روانشناسی خانواده در شهرستان‌های کرمان، زرند و بم راه اندازی شد.

سرهنگ مجید ستایش‌نیا روز چهارشنبه در حاشیه همایش دوره توانمندسازی مشاوران بسیج افزود: تشکیل و راه اندازی شکبه مشاوران با حضور افرادی که رشته تحصیلی آنها روانشناسی است و مدرسان حوزه علمیه انجام می شود که با استفاده از تجربه یکدیگر در شهرستان های مختلف خدمات رسانی به عموم مردم را دارند.

وی تاکید کرد: کارشناسان در این مراکز در حوزه خانواده مشاوره های تحصیلی، اعتیاد، تحکیم خانواده تربیت فرزندان و غیره را به عموم شهروندان بویژه اقشار بسیجی ارائه می دهند.

معاون اجتماعی سپاه ثارالله کرمان تصریح کرد: امروز همزمان با سایر نقاط کشور، سه مرکز مشاوره روانشاسی اسلامی در شهرستان های زرند، کرمان و بم راه اندازی شده که به تدریج این مراکز در سایر شهرستان های استان که دارای ظرفیت باشند نیز راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش دوره توانمندسازی مشاوران بسیج اظهار داشت: نخستین همایش مشاوران اسلامی با محوریت معاونت اجتماعی سپاه در حال برگزاری است که ۱۴۰ نفر با فراگیری آموزش های لازم و زیر نظر سازمان روانشناسی کشور مدرک مشاوره را دریافت می کنند.

سرهنگ ستایش نیا تاکید کرد: با توجه به آسیب های اجتماعی و مسائلی که بعضی از خانواده ها با آن درگیر هستند، نیاز به استفاده از کارشناسان روانشناسی با نگرش اسلامی بیش از پیش احساس می شود.

وی ادامه داد: خانواده ها نیز با حضور در این مراکز به صورت رایگان از خدمات مشاوره ای می توانند استفاده کنند و انتظار می رود، این مراکز دوام و قوام خانواده به عنوان مهترین رکن جامعه را افزایش دهند.

دوره توانمندسازی مشاوران بسیج در معاونت اجتماعی سپاه ثارالله استان کرمان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha