مجموعه فرهنگی نیاوران میزبان یادبودهای نخستین حضور ایران در جام جهانی

تهران- ایرنا- مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران مجموعه‌ای از یادبودهای نخستین حضور تیم فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ (۱۳۵۶) را به نمایش گذاشته است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، همزمان با جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، مجموعه‌ای از یادبودهای جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین ( سال ۱۳۵۶) در کوشک احمدشاهی به نمایش گذاشته شده است.

این مجموعه شامل یادبودهایی از جنس چینی و مزین به نماد جام جهانی آن دوره و اسامی کشورهای شرکت‌کننده در مسابقات است؛ علاوه‌ بر این، دو جلد کتاب با موضوع فوتبال که در سال‌های ۱۳۵۵ و ۱۳۵۶ خورشیدی انتشار یافته‌اند در کنار این یادبودها به نمایش گذاشته شده است.

مجموعه فرهنگی نیاوران میزبان یادبودهای نخستین حضور ایران در جام جهانی

نمایشگاه یادبودهای جام جهانی از یکم تا ۳۰ آذرماه در موزه کوشک احمدشاهی در مجموعه تاریخی نیاوران برپا است.

ساعت بازید از کاخ نیاوران و مجموعه یادبودها از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ عصر است که البته محوطه این مجموعه تا ساعت ۱۷ باز است.

مجموعه فرهنگی نیاوران میزبان یادبودهای نخستین حضور ایران در جام جهانی

ایران تاکنون ۶ دوره حضور در جام جهانی فوتبال را تجربه کرده که نخستین آن سال ۱۹۷۸ میلادی برابر با ۱۳۵۶ در آرژانتین بود. تیم ملی فوتبال ایران در دوره هایی که جام‌ جهانی در فرانسه (۱۹۹۸)، آلمان (۲۰۰۶)، برزیل (۲۰۱۴)، روسیه (۲۰۱۸) برگزار شد، حضور داشته است. امسال (۲۰۲۲) نیز تیم ملی در دوره بیست و دوم این رویداد فوتبالی در قطر حضور دارد.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در خیابان شهید باهنر (نیاوران)، ضلع شرقی میدان شهید باهنر (نیاوران) از جاذبه های تاریخی و گردشگری شمال تهران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha