مقام حزب الله: آمریکا نتوانسته پروژه‌ سلطه‌گرانه خود را بر ما تحمیل کند

تهران- ایرنا- شیخ «حسن البغدادی» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان سه‌شنبه شب در سخنانی گفت که آمریکا نتوانست پروژه‌ سلطه گرانه خود را بر ما تحمیل کند.

به گزارش ایرنا از المنار، شیخ حسن البغدادی گفت: مشکل واقعی لبنان را مقام‌های فاسدی تشکیل می‌دهند که به طور کامل صلاحیت خود را از دست داده‌اند و مشکل دوم فرقه گرایی منفور است. تعصباتی که این جنایتکاران را از دست عدالت حفظ کرد.

وی افزود: از اینجا بود که آمریکا و عربستان سعودی توانستند مردم لبنان را محاصره کنند، از جهت اقتصادی به آن‌ها فشار بیاورند و آن‌ها را به خاطر پیروزی‌هایشان بر دشمن اسرائیلی و تکفیری مجازات کنند.

عضو شورای مرکزی حزب الله اضافه کرد: قطعا آمریکا و عواملش نتوانستند نقشه‌هایشان را بر ما تحمیل کنند.

البغدادی همچنین گفت: راه حل در انسجام محور مقاومت و تلاش برای سرنگونی سلطه آمریکا و پروژه کثیف آن به وسیله تضعیف عوامل آن‌ها در این محور است. این تنها راه حل برای از بین بردن تعصبات فرقه‌ای و رهایی از این تاریخ سیاهی است که این فاسدان در لبنان به ارث گذاشته‌اند.

وی از مقام‌های لبنانی و مسئولان این کشور خواست تا به میز مذاکره بیایند تا با انتخاب رئیس جمهور کشور را از رنجی که در آن است نجات دهند.

پیش تر شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرده بود که رئیس آینده این کشور نباید در راستای خدمت به آمریکا و رژیم صهیونیستی حرکت کند و به حاکمیت لبنان آسیب بزند.

لبنان پس از ۳۱ اکتبر و پایان دوره ریاست جمهوری میشل عون وارد مرحله خلأ قدرت در این نهاد شده است که آثار منفی بر ساختار اقتصادی و اجتماعی این کشور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha