۳۰ آبان ۱۴۰۱، ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 84949388
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

یک هزارو ۲۰۰ هکتار محلات هدف بازآفرینی در زنجان شناسایی شد

زنجان - ایرنا - رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان گفت: حدود یک هزارو ۲۰۰ هکتار محلات هدف بازآفرینی در این استان شناسایی شده که از این میزان ۷۵۰ هکتار معادل ۶۳ درصد سهم شهر زنجان است.

علی عباسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در سکونتگاه‌های استان زنجان کمبود سرانه خدماتی داریم، افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان کمبود سرانه های خدماتی را احصاء و به دستگاههای متولی اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه شهر زنجان دارای هشت سکونتگاه است، اظهار داشت: همچنین ۲ سکونتگاه در شهرستان ابهر و یک سکونتگاه در شهرستان قیدار وجود دارد.
رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان خاطرنشان کرد: به تبعیت از سیاست‌ها و تدابیر شرکت بازآفرینی که محوریت آن بر مبنای توانمند سازی است اقدامات خوبی در حال انجام است.
عباسی با بیان اینکه در برنامه اجرایی سالانه اعتبارات لازم در نظر گرفته می‌شود، افزود: برگزاری ستادهای شهرستانی و استانی بازآفرینی، برگزاری کار گروه‌های ذیل ستاد استانی، تدوین برنامه اقدام مشترک با مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: برای توانمند سازی سکونتگاه‌ها تعریف پروژه‌های محرک توسعه در محلات هدف، برگزاری دوره‌های آموزشی برای ساکنین و دست اندرکاران حوزه بازآفرینی نیز انجام می شود.
رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان، در خصوص منطقه کوی فلسطین ابراز داشت: در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به استان زنجان دستور ساماندهی این محله داده شد که در این راستا کارگزار انتخاب شده است.
عباسی بیان داشت: برای کوی فاطمیه که جزو سکونتگاههای زنجان محسوب می شود نیز برنامه ساماندهی در مرحله برنامه ریزی است.

وی با بیان اینکه مطالعه سرانه های خدماتی در سکونتگاهها انجام گرفته است، گفت: به زودی احکام و نیز تکالیف روسا و دبیران ستادهای شهرستانی شهرستانهای ابهر،خدابنده،زنجان و قیدار توسط استاندار ابلاغ خواهد شد.
رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان، با تاکید بر اینکه مطالعه سرانه های خدماتی در سکونتگاهها توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام گرفته است، گفت: در این راستا کمبود سرانه‌های خدماتی در بخش‌های مختلف احصا شده است.
عباسی افزود: این سرانه‌ها در بخش‌های آموزشی، تجاری و خدماتی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و مذهبی، ورزشی، جهان گردی و پذیرایی، اداری و انتظامی، حمل و نقل،انبار و پارکینگ، تاسیسات و تجهیزات شهری، صنایع و کارگاه و فضای سبز در سکونتگاهها احصاء شده است.
وی خاطرنشان کرد: این سرانه‌های خدماتی با سرانه‌های استاندارد تطبیق داده شده و در نتیجه کمبود سرانه ها در این سکونتگاهها به دست آمده است.
رئیس اداره معماری بافت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی زنجان، با بیان اینکه در سکونتگاهها کمبود سرانه خدماتی داریم، افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان کمبود سرانه‌ها در بخش‌های مختلف را به دستگاه‌های متولی اعلام کرده است.
عباسی ، با بیان اینکه در سکونتگاهها کمبود سرانه های خدماتی داریم، اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان کمبود سرانه‌ها را احصاء و به دستگاه‌های متولی اعلام کرده است.
وی از برگزاری دوره‌های توانمند سازی برای ساکنین سکونتگاهها با محوریت اشتغالزایی خبر داد و افزود: این دوره‌های آموزشی برای ساکنین این محلات از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha