تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت/ رگبار باران و وزش باد در برخی استان‌ها

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد و برای برخی استان‌های جنوبی کشور رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: امروز بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب‌شرق فارس، جنوب کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فردا نیز فقط در جزایر پیرامون خلیج‌فارس رگبار رخ خواهد داد و دریا در تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج و متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز و روزهای آتی برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، البرز، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان، افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته گودرزی، برای روز چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب‌غرب و همچنین جزایر واقع در مرکز خلیج‌فارس بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: آسمان استان‌های تهران، البرز، اصفهان، اراک در روز چهارشنبه هفته جاری غبارآلود است و روز جمعه با ورود سامانه بارشی ناپایداری وارد این استان‌ها و از شدت غبار در این مناطق کم می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی آسمان امروز تهران را برای امروز غبار پیش‌بینی کرد و گفت: گاهی در طول روز وزش ملایم باد رخ می‌دهد و بیشینه دما در ایستگاه مهرآباد به ۱۷ درجه بالای صفر می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha