۲۸ آبان ۱۴۰۱، ۹:۵۵
کد خبر: 84947005
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر خارجه ازبکستان: افغانستان نباید در انزوا قرار گیرد

تهران- ایرنا - وزیر خارجه ازبکستان در نشست "کشورهای آسیای میانه و اتحادیه اروپا" گفت افغانستان نباید در انزوا قرار بگیرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان(آوا) «ولادیمیر نوروف»   وزیر خارجه ازبکستان، از جامعه جهانی خواست تا مردم افغانستان را فراموش نکنند.

وزیر خارجه ازبکستان در نشست "کشورهای آسیای میانه و اتحادیه اروپا" تاکید کرد طالبان باید خواسته‌های جامعه جهانی را برآورده کند.

ولادیمیر نوروف گفت حکومت فراگیر، احترام به حقوق زنان و اقلیت‌ها و قطع روابط با تروریست‌ها از خواسته های جامعه جهانی است و ازبکستان هم از آن پشتیبانی می کند.

در نشست "اتحادیه اروپا و آسیای میانه" وزیران خارجه شماری از کشورهای منطقه و جوسپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور داشتند.

در بیانیه وزارت خارجه ازبکستان آمده است  در این نشست پیرامون تشکیل یک گروه مذاکره کننده بین‌المللی برای هماهنگی و گفتگو با طالبان به منظور اجرای تعهدات گفتگو شده است.

پیشنهاد تشکیل این گروه توسط ازبکستان داده شده است.

ولادیمیر نوروف با تاکید بر اهمیت جلوگیری از انزوای افغانستان و تبدیل آن به یک کشور منفور و همچنین اتخاذ تدابیری برای حل و فصل وضعیت بشری، از جامعه جهانی خواست تا تلاش‌های هماهنگ را انجام و کمک‌های عملی خود را به مردم این کشور ارائه دهند.
 
وی همچنان  افزود افغانستان امروز نه تنها منبع چالش و تهدید بلکه منبع فرصت‌هاست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha