۲۸ آبان ۱۴۰۱، ۹:۵۸
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84946934
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تئاتر بچه‌های مسجد در حوزه هنری قزوین فعال شد

۲۸ آبان ۱۴۰۱، ۹:۵۸
کد خبر: 84946934
تئاتر بچه‌های مسجد در حوزه هنری قزوین فعال شد

قزوین- ایرنا- مسوول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قزوین از فعالسازی تئاتر بچه‌های مسجد در استان خبر داد و گفت:فراخوان دومین سلسله رویدادهای نمایشی و همایش‌های استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با عنوان "محرابیان" منتشر شد.

به گزارش ایرنا، سید قاسم سیدقوامی روز شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: نخستین دوره این رویداد سال گذشته برگزار و در آن، ۱۲ اثر نمایشی در قالب ۱۱۰ اجرا در ۷۵ مسجد در ۱۵ شهر استان قزوین تولید شد و حدود پنج هزار مخاطب از این مجموعه برنامه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در سطح استان بهره مند شدند.

سید قوامی تصریح کرد: در حال حاضر فراخوان دوره جدید تئاتر مردمی بچه‌های مسجد اعلام شده و هدف از برگزاری این رویداد، فعالسازی و ساماندهی گروه‌های تئاتر مردمی در سطح استان، ارتقای کیفی فعالیت‌های نمایشی گروه‌های تئاتر مردمی با توجه به حضور مربیان، ایجاد تولیدات محتوایی متناسب با فضا و ظرفیت‌های اجرای تئاتر در مساجد، برنامه ریزی و هدایت و تشویق گروه‌ها جهت اجرای تئاتر به نحو مطلوب در مساجد در استان و جذب حداکثری مخاطبان برای تمام گروه‌های سنی است.

وی ادامه داد: این رویداد و همایش در ۲ مرحله برگزار خواهد شد که در مرحله اول اجرای محله‌ای است و هر محله‌ای که دارای مسجد باشد و گروه تئاتر در آن فعال باشد می‌توانند در این جشنواره ثبت نام کنند.

این مسوول تاکید کرد: مرحله دوم اجرای همایش استانی است که کارهای برگزیده در مرحله اول پس از داوری، جواز ورود به مرحله دوم و همایش استانی را کسب می‌کنند.

وی با اشاره به زمان برگزاری این رویداد، افزود: ۲۷ آذرماه تا هفتم بهمن ماه سال جاری، زمان برگزاری اجرای عمومی برای مخاطبان است و قطعاً از بین آثاری که در این همایش‌ها شرکت می‌کنند بین پنج تا هشت اثر برای حضور در همایش استانی برگزیده می‌شوند و در ۲۴ بهمن ماه تا هفت اسفندماه، هریک از این گروه‌ها بایستی حداقل ۱۰ اجرا در پنج مسجد تعیین شده در شهرها و روستاهای استان داشته باشند.

مسوول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قزوین با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا حمایت‌های مادی از این گروه‌ها داشته باشیم، افزود: تفاوت این رویداد با سال گذشته در آن است که جوانان و نوجوانان فعال در گروه‌های هنری مساجد با حضور یک مربی، پشتیبانی می شوند تا آثار نمایشی تولید کنند.

سیدقوامی در ادامه تصریح کرد: سفرهای زیارتی و محصولات آموزشی از جمله جوایز این رویداد است و همچنین می‌توانیم این زمینه را ایجاد کنیم که گروه‌های برگزیده در همایش ملی نیز شرکت کنند و اجراهای چرخشی در کل کشور به عنوان کاروان نمایشی بچه‌های مسجد داشته باشند.

وی یاد آور شد: یکی دیگر از گزینه‌های بخش جوایز، اجرای آثار نمایشی شاخص در سالن‌های حرفه‌ای تئاتر تهران است و افراد علاقه مند به شرکت در این رویداد می‌توانند به حوزه هنری مراجعه کنند یا گروه خود را در سایت www.art fest.ir «دفتر محافل و جشن‌های حوزه هنری کل کشور» ثبت کنند.

سید قوامی با بیان اینکه ما نیز از این گروه‌ها پشتیبانی می‌کنیم، اضافه کرد: با توجه به ثبت بیش از ۱۵۰ اثر نمایشی با موضوعات و محتوای متناسب با اجراهای مسجدی، حتی اگر گروهی نیاز به متن نمایشی داشته باشد، می‌توانیم از آنها حمایت کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha