ادعای طالبان: تهدیدی از خاک افغانستان علیه کشورهای جهان وجود ندارد

تهران - ایرنا - به رغم نگرانی کشورهای منطقه از اوضاع امنیتی افغانستان و حضور برخی گروه های تروریستی ازجمله داعش دراین کشور، مقامات حکومت طالبان ادعا می کنند که تهدیدی از خاک افغانستان علیه کشورهای جهان وجود ندارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آوا افغانستان، عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس الوزرای حکومت طالبان در دیدار با طارق علی بخیت، نماینده ویژه سازمان همکاری‌های اسلامی گفت، که رویکرد سیاست خارجی حکومت طالبان این است که به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که علیه کشورهای همسایه، جهان و کشورهای اسلامی از خاک افغانستان استفاده کند.

به گزارش ایرنا، طالبان درحال این ادعا را مطرح می کند که مقامات کشورهای منطقه روز گذشته در چهارمین نشست روند مسکو درباره امنیت افغانستان، نسبت به فعالیت های گروه های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کردند.

حسن کاظمی قمی نماینده جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان که در نشست مسکو حضور داشت، تاکیدکرد که امنیت و ثبات منطقه در گرو امنیت و ثبات افغانستان است.

نماینده ویژه سازمان همکاری‌های اسلامی با رییس الوزرا و همچنین وزیران دفاع و داخله طالبان نیز دیدار و گفت‌وگو کرده است.

نماینده سازمان همکاری‌های اسلامی در مورد دفتر نمایندگی این نهاد در کابل و انسجام کمک‌های بیشتر به افغانها، صحبت کرده و گفته که هدف سفرش به کابل، هماهنگی در خصوص حضور وزیران خارجه همکاری های اسلامی در جلسه فوق العاده‌ای در مورد افغانستان می‌باشد.

او گفته دفتر سازمان همکاری‌های اسلامی در کابل نقش مهمی را در تقویت بیشتر روابط این سازمان با طالبان دارد. بخیت نگرانی برخی  کشورها در خصوص افغانستان را با معاون اداری ریاست الوزراء طالبان به اشتراک گذاشت.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha