تکواندو قهرمانی جهان؛ کلهر دومین برنز ایران را کسب کرد

تهران- ایرنا- نماینده وزن چهارم تکواندو ایران با شکست در مرحله نیمه نهایی برابر قهرمان دوره قبل، به نشان برنز مسابقات قهرمانی جهان دست پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، روز سوم از بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان به مبارزات دو وزن منهای ۶۸ کیلوگرم مردان و منهای کیلوگرم زنان اختصاص داشت که رضا کلهر نماینده شایسته تکواندو کشورمان در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم به نشان برنزدست یافت.

کلهر دور نخست باید مقابل «اسماعیل یاکوبا» از نیجر مبارزه می‌کرد که این حریف به دلیل سر وزن نرسیدن از جدول کنار رفت. وی دور دوم و در یک مبارزه دیدنی مقابل چشم نزدیک به هزار تماشاگر مکزیکی «ایکر کاساس گارسیا» از کشور میزبان را در دو راند و با نتایج ۱۰ بر ۷ و ۱۷ بر ۴ شکست داد و در ادامه «خلفانی هریس» از آمریکا را ۵ بر۴ و ۱۵ بر۱۳ طی دو راند متوالی از پیش رو برداشت و سپس با پیروزی دو بر صفر(۱۴ بر۷ و ۱۷ بر۸) مقابل «برناردو پای» از دومینکن راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله «بردلی سیندن» نفر یک رنکینگ جهانی و دارنده نقره المپیک، طلا و برنز جهان از بریتانیا را پیش رو داشت. کلهر راند اول این دیدار را ۱۷ بر۶ به سود خود خاتمه داد. در راند دوم در حالی که نتیجه ۹ بر۴ روی تابلو امتیازات ثبت شده بود، رقیب انگلیسی ضربه خطایی را به صورت کلهر اصابت داد که باعث آسیب دیدگی نماینده کشورمان شد و همین موضوع تمرکز وی را برهم زد تا نتیجه این راند ۱۵ بر ۸ به سود «بردلی سیندن» تغییر کند.

در راند سوم این نماینده بریتانیا بود که ۱۶ بر۱۱ پیروز شد و در نهایت هم نماینده کشورمان با وجود آسیب دیدگی در حالی دو بر یک باخت و به نشان برنز جهان بسنده کرد که سرداور ۷ امتیاز او را در راند سوم پاک کرد.

رضا کلهر جوان ۱۷ ساله تکواندو ایران، تابستان ۱۴۰۱ موفق شده بود دو مدال طلای نوجوانان جهان و نوجوانان آسیا را کسب کند،

همچنین غزل سلطانی دومین نماینده ایران در روز سوم بود که در وزن منهای ۴۹ کیلوگرم در دیدار اول برابر «الکساندرا کاسرس دیاز» از پاراگوئه، مقابل «گینگ ژائو» از چین ۲ بر یک بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت. وقت اول این مبارزه را سلطانی ۹ بر۵ پیروز شد و در دو راند بعدی ۱۱بر۳ و ۱۲ بر۹ نتیجه را به رقیب نامدار خود واگذار کرد.

پیش از این مهران برخورداری در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم مردان توانست مدال برنز را تصاحب کند. ضمن اینکه ابوالفضل عباسی، نرگس میرنوراللهی و زینب اسماعیلی هم موفق به کسب مدال نشده بودند.

همچنین در روز چهارم مسابقات ۲۶ آبان ماه ایران ۲ نماینده خواهد داشت.

در گروه زنان، اکرم خدابنده با حضور ۲۴ تکواندوکار در وزن به اضافه ۷۳ کیلوگرم ابتدا برابر «فیث اوگالو» از کنیا مبارزه می‌کند و در صورت برتری مقابل «لورنا براندل» از آلمان و دارنده رنکینگ اول دنیا قرار می‌گیرد. در سمت جدول کاپیتان تیم ملی زنان تکواندوکاران کشورهای اسپانیا، چین تایپه و برزیل حضور دارند.

در گروه مردان، سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی تکواندو مردان در وزن به اضافه ۸۷ کیلوگرم ابتدا برابر «لوئیس آلوارز» از ونزوئلا دیدار می‌کند و سپس در صورت پیروزی برابر برنده دیدارمراکش یا اوکراین به میدان می‌رود. در سمت جدول مردانی نمایندگان کشورهای ترکیه، استرالیا، اردن، گامبیا و گابن حضور دارند. همچنین در این وزن ۳۷ تکواندوکار شرکت کرده‌اند.

رقابت‌های وزن منهای ۷۴ کیلوگرم در روز چهارم برگزار می‌شود که به دلیل سر وزن نرسیدن میرهاشم حسینی در روز وزن‌کشی، در این وزن نماینده نخواهیم داشت.

هدایت تیم ملی زنان بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی است؛ ندا زارع و مهروز ساعی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کنند. در گروه مردان نیز بیژن مقانلو سرمربی است و مسعود حجی زواره و نعیما خواجوی مربیان تیم ملی خواهند بود.

رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان دوشنبه ۲۳ آبان ماه با حضور ۷۵۵ تکواندوکار از ۱۲۰ کشور جهان به میزبانی مکزیک در سالن «متروپلیتن» شهر گوادالاخارا آغاز شده و تا روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha