۲۶ آبان ۱۴۰۱، ۷:۴۰
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84945237
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از هشت هزار کیلومتر شبکه گاز در مناطق روستایی کردستان اجرا شد

سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: ۱۲ هزار و ۶۳۶ کیلومتر شبکه گاز طبیعی در استان اجرا شد که هشت هزار و ۸۵۰ کیلومتر آن مربوط به مناطق روستایی است.

احمد فعله‌گری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق آخرین آمار دریافتی، سه هزار و ۳۶ کیلومتر شبکه گاز در نقاط شهری و ۷۵۰ کیلومتر در محورهای صنعتی استان کردستان اجرا شد.

وی با بیان اینکه امسال اجرای طرح‌های گازرسانی در استان با سرعت زیادی در حال اجرا است، افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی گازرسانی در ۱۳۷ روستای استان فعال است و تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز تا پایان سال جاری به یک هزار و ۵۵۰ روستا خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان طرح‌های در دست اجرای گازرسانی را مربوط به نقاط دورافتاده و سنگلاخی عنوان و اضافه کرد: با توجه به اینکه برای اتمام شبکه گذاری در روستاهای باقیمانده احتیاج به لوله‌گذاری بیشتری است، پس طول شبکه های گازرسانی در سال آینده افزایش چشمگیری ‌خواهد داشت.

فعله‌گری ادامه داد: پیمانکاران و افراد مشغول به کار در پروژه‌های گاز رسانی اغلب بومی استان هستند، ضمن اینکه برای تعداد زیادی نیز به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: تلاش ما این است تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان از گاز طبیعی بهره مند شده و در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ روستای بدون گاز نداشته باشیم.

در حال حاضر، ۳۲ شهر، هزار و ۵۰۲ روستا با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸.۵ درصد جمعیت روستایی استان از خدمات شرکت گاز کردستان برخوردار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha