آخرین نمایش کریس و امیدواری به فرمول هر سه سال یک جام

تهران- ایرنا- کریس رونالدو در قطر پنجمین و آخرین جام جهانی خود را تجربه خواهد کرد و او و دوستانش امیدوار هستند تا پرتغال را بازهم پس از سه سال به یک جام برسانند.

به گزارش ایرنا، چیزی تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ باقی نمانده است. بیست‌ودومین دوره‌ بزرگترین رویداد فوتبالیِ جهان برای دومین بار قرار است در قاره‌ کهن و به میزبانی قطر برگزار شود.

تیم ملی فوتبال پرتغال یکی از مدعیان جدی جام بیست و دوم است. تیمی پرستاره که تا به حال در طول تاریخ تجربه‌ی فینالیست شدن را نداشته است. کریستیانو رونالدو، آخرین حضور در جام جهانی را تجربه می‌کند و می‌خواهد نشان دهد رفتاری که در منچستر با او شد درست نبود.

طریقه‌ی صعود:

پرتغال برای گرفتن سهمیه‌ی جام جهانی مرارت‌های زیادی را متحمل شد. آنها در گروه خود نتوانستند صدرنشین شوند و با قبول شکست مقابل صربستان در جایگاه دوم ایستادند تا به پلی‌آف بروند. پیروزی مقابل ترکیه و در ادامه مقدونیه‌ی شمالی حکم به صعود سلسائوی اروپا به جام جهانی داد.

آخرین نمایش کریس و امیدواری به فرمول هر سه سال یک جام

سابقه در جام جهانی:

علی‌رغم آوازه‌ی پرتغال در ۲ دهه‌ی اخیر و حضورش در تورنمنت‌های معتبر و کسب عناوینی چون قهرمانی یورو ۲۰۱۶ و لیگ ملت‌های ۲۰۱۹، آنها تازه در قطر قرار است برای هشتمین بار در جام جهانی شرکت کنند. این تیم اولین بار در سال ۱۹۶۶ جهانی شد و دومین حضورش ۲۰ سال رقم خورد. سومین حضور نیز در سال ۲۰۰۲ بود و این فاصله‌ی زیاد نشان می‌دهد که نماینده‌ی مدعی اروپا در گذشته تیمی متوسط بوده است.

بهترین عملکرد:

با این وجود بهترین نمایش ناوبرها در تاریخ جام جهانی به سال ۱۹۶۶ برمی‌گردد. جایی که آنها برای نخستین بار مجوز حضور در مسابقات را به دست آوردند. تیمی که ستاره‌اش پلنگی موزامبیکی به نام اوزه‌بیو بود. جوانی که آقای گل آن جام شد و پرتغال را یک‌تنه تا سومی جهان پیش برد.

نماینده‌ی اروپا در دور گروهی سه برد به دست آورد که اوج کار شکست برزیل بود. در مرحله‌ی حذفی بازی سه بر صفر عقب افتاده مقابل کره‌ی شمالی به پیروزی پنج بر سه تبدیل شد و اوزه‌بیو در آن دیدار پوکرد. ترمز قرمزپوشان در بازی نیمه‌نهایی و در جدال برابر انگلیسِ میزبان کشیده شد. با این وجود پیروزی برابر شوروی در بازی رده‌بندی التیامی بود بر باخت بازی قبل. پرتغال در سال ۲۰۰۶ هم مقام چهارم را به خود اختصاص داد.

آخرین نمایش کریس و امیدواری به فرمول هر سه سال یک جام

سرمربی:

پرتغال برای دومین دوره‌ی متوالی قرار است با هدایت فرناندو سانتوش در جام جهانی حاضر شود. پیرمرد ۶۸ ساله‌ای که در جام جهانی ۲۰۱۴ هم حضور داشت و سکاندار یونان بود. سانتوش در هر ۲ جام مذکور توانسته تیمش را از گروه بالا ببرد اما در مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی شکست خورده و حذف شده است.

او با تیمی مملو از ستاره به دنبال این است تا سومین جام را با سلسائوی اروپا تصاحب کند. آنها در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ جام گرفته‌اند و طبق فرمول هر سه سال یک جام، باید منتظر موفقیتی دیگر باشیم. البته که نمایش پرتغال در یکی ۲ سال اخیر ابهامات را بیشتر می‌کند.

آخرین نمایش کریس و امیدواری به فرمول هر سه سال یک جام

سابقه‌ی تقابل با هم‌گروهی‌ها:

اروگوئه: یک بازی: یک باخت

غنا: یک بازی: یک برد

کره جنوبی: یک بازی: یک باخت

ستاره:

احتمالا بازیکنان آماده‌تری نسبت به رونالدو در ترکیب پرتغال حضور دارند اما مگر می‌شود به جز سی آر سون شخص دیگری را به عنوان ستاره در پرتغال نام برد. کریس در ۳۷ سالگی قرار است پنجمین جام جهانی‌اش را تجربه کند. او در هر چهار حضور قبلی موفق به گلزنی شده و حالا باید دید پایان این مسیر جذاب و طولانی به چه نتیجه‌ای ختم خواهد شد. روبن دیاز، ژوآئو کانسلو، برونو فرناندز، برناردو سیلوا، ویتینیا، رافائل لیائو و ... بخش دیگری از ستاره‌های پرتغال در جام بیست و دوم هستند.

آخرین نمایش کریس و امیدواری به فرمول هر سه سال یک جام

برنامه‌ی بازی‌ها:

پنجشنبه سه آذر: پرتغال- غنا ساعت ۱۹:۳۰

دوشنبه هفت آذر: پرتغال- اروگوئه ساعت ۲۲:۳۰

جمعه ۱۱ آذر: کره جنوبی- پرتغال ساعت ۱۸:۳۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha