تامین ۱۲ میلیون تن انواع کالاهای اساسی برای تضمین امنیت غذایی کشور

تهران- ایرنا- شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: در ۷ ماه سال جاری، ۱۲ میلیون تن انواع کالاهای اساسی از طریق خرید تضمینی محصولات کشاورزی و واردات تأمین شد تا متضمن امنیت پایدار غذایی کشور در ماه‌های آینده باشد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: در ۷ ماه سال جاری، ۱۲ میلیون تن انواع کالاهای اساسی از طریق خرید تضمینی محصولات کشاورزی (گندم و دانه‌های روغنی) از کشاورزان ۳۱ استان و ورود انواع محصولات از مبادی مختلف به کشور، تأمین شد تا با این حجم از کالا، ضمن تأمین اقلام مصرفی خانوارها در ماه‌های گذشته، متضمن امنیت پایدار غذایی کشور طی ماه‌های آینده باشد.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، بیش از ۴ میلیون و ۷۷۸ هزار تن کالاهای اساسی در قالب ۲۰۷ فروند کشتی وارد کشور شده است.

میزان واردات کالای راهبردی گندم در این بازه زمانی، ۳ میلیون و ۸۴۶ هزار تن و روغن خام به ۵۲۳ هزار تن رسیده، ضمن اینکه در این مدت، ۳۴۲ هزار تن برنج و ۶۷ هزار شکر نیز از بنادر جنوبی و شمالی وارد کشور شده است.

گفتنی است، بر اساس برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران، کالاهای اساسی مورد نیاز کشور با اولویت تأمین از محل تولیدات داخل انجام می‌شود که در این مسیر، موفقیت‌های چشمگیری حاصل شده و از جمله آن‌ها، می‌توان به تولید گندم اشاره کرد که خرید تضمینی آن با رشد حدود ۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته، به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال جاری رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha