۲۵ آبان ۱۴۰۱، ۱۰:۳۴
کد خبر: 84944553
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیانیه اجلاس بالی با رنگ و بوی سیاسی؛ ابراز تاسف از جنگ اوکراین

تهران- ایرنا - سران و مقامات عالی کشورهای عضو گروه 20 در هفدهمین اجلاس این گروه در بالی اندونزی در اقدامی سیاسی علیه مسکو، بیانیه پایانی را با مضمون ابراز تاسف عمیق درباره اقدام نظامی روسیه در اوکراین منتشر کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز، در بیانیه منتشر شده که از سوی سران بیست کشور قدرتمند اقتصاد جهان در آخرین روز این اجلاس در بالی اندونزی تائید شد آمده است اعضای گروه ۲۰ قاطعانه جنگ در اوکراین را محکوم می کنند. به علاوه حقوق بین الملل باید از این موضوع حمایت کند و تهدیدهای  استفاده از سلاح های هسته ای غیرقابل قبول است. 

در ادامه این بیانیه از طرح ابتکاری انتقال غلات از طریق دریای سیاه نیز استقبال شده است. همچنین بانک های مرکزی کشورهای عضو گروه ۲۰ به قاعده سرعت بخشیدن به سیاست انقباض پولی به شکلی مناسب ادامه می دهند. 

اجلاس سران گروه ۲۰روز گذشته در جزیره بالی اندونزی در شرایطی آغاز بکار کرد که برخی مهم ترین مسائل و بحران های گریبانگیر جهان از جمله جنگ اوکراین، فعالیتهای موشکی و هسته ای کره شمالی، اوضاع بیمار اقلیمی جهان، بحران انرژی، روابط تنش‌آلود چین و آمریکا و بر آن سایه افکنده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha