۴۰ میلیارد تومان برای راه‌های روستایی دیشموک اختصاص یافت

یاسوج- ایرنا- معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ میلیارد تومان برای راه‌های روستایی دیشموک از محل متمم سفر ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، کیامرث حاجی‌زاده سه شنبه شب در سفر به منطقه دیشموک، اظهار داشت: رسیدگی به مناطق محروم از اولویت های نظام و تاکید دولت است و در همین رابطه از روستاهای آجم، بناری و گندمکار و پروژه‌های در دست اجرا در دیشموک بازدید شد.

وی افزود: هم اینک تمامی پروژه ها در منطقه دیشموک فعال هستند، ضمن اینکه از محل سفر رئیس جمهور و همچنین اعتبارات محرومیت‌زدایی ارقام خوبی برای توسعه زیرساخت‌های دیشموک اختصاص داده شد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: یکی از آرزوهای دیرینه مردم مناطق گرمسیری استان تعیین تکلیف محور اصلی به شرق خوزستان است که ماده ۲۳ پروژه اتصال به باغ‌ملک اخذ و ۴۷ میلیارد تومان اعتبار اولیه در نظر گرفته شد.

حاجی‌زاده ابراز داشت: همچنین کار مطالعات ۴ کیلومتر از محور قلعه رئیسی- دیشموک و باغ ملک انجام و پروژه امسال به مناقصه می‌رود، بقیه محور هم سال آینده به مناقصه گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به طغیان سالیانه رود سمه، ادامه داد: در همین زمینه اعتبار گذاشته شده تا پل احداث شود و علاوه بر اعتبارات استانی، اعتبارات ملی و توازن برای تکمیل زیرساخت‌های دیشموک دیده شده است.

حاجی‌زاده تاکید کرد:  گازرسانی به دیشموک از چاروسا تا اسفندان به سمت سرپر نعمت الهی، دلی ده احمد و مسیر منتهی به دیشموک در دست اقدام بوده و لوله‌گذاری این قسمت انجام شده است و کار در یک پروسه ۶ تا هفت ماه به اتمام می‌رسد تا مردم هر چه سریعتر گازدار شوند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پروژه آبرسانی به منطقه گندمکار دیشموک، گفت: از اعتبارات ملی ۴۰ میلیارد به این پروژه اختصاص داده شد و پیمانکار پای است، کار جاده مانده بود که پیمانکار آب منطقه‌ای این کار را انجام داده است.

وی تصریح کرد: راه‌های روستایی هنوز با مشکلاتی مواجه هستند که برای دیشموک مصوب شده راهداری و آب منطقه هر کدام یک لودر در دیشموک مستقر کنند تا در موقع بارش باران و برف مشکلی پیش نیاید.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سال جاری ۶ سالن مدیریت بحران برای استان مصوب شد که دیشموک یکی از مناطقی است که امروز سالن مدیریت بحران با اعتبار ۶ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی مدارس و برخی اقدامات در زمینه تجهیز و تعمیر مدارس، عنوان کرد: لنده و دیشموک پایلوت محرومیت‌زدایی هستند که بنیاد علوی کارهای خوبی در هر دو منطقه انجام داد و به این منطقه آمدیم تا نظارت فنی بیشتری بر کیفیت پروژه‌ها انجام گیرد.

حاجی‌زاده تصریح کرد: سفر و متمم سفر فرصت خوبی است که استان در ریل عمرانی قرار بگیرد که در این زمینه پروژه‌های عظیمی برای توسعه استان تعریف شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha