۲۵ آبان ۱۴۰۱، ۰:۰۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84944278
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

خشم تل آویو از رای اوکراین در سازمان ملل/ رژیم صهیونیستی سفیر اوکراین را احضار کرد

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه اعلام کرد که سفیر اوکراین را به خاطر رای موافق این کشور به قطعنامه سازمان ملل در حمایت از فلسطین و تحقیق پیرامون اشغالگری این رژیم در کرانه باختری احضار کرده است.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های فلسطینی، در بیانیه وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی آمده است که به سفیر اوکراین اعلام شده که این رژیم از رای موافق این کشور به قطعنامه سازمان ملل خشمگین است و چنین رفتاری، به هیچ وجه رفتاری دوستانه به شمار نمی‌آید.
 
قطعنامه مذکور که اخیرا به تصویب رسید، از دیوان بین‌المللی دادگستری می‌خواهد فورا تحقیقاتی را در رابطه با اشغالگری طولانی مدت و شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی در کرانه باختری انجام داده و رای خود را در این رابطه صادر کند. در این قطعنامه آمده که اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین را نقض می‌کند.
 
یکی از کشورهایی که به این قطعنامه رای موافق داد، اوکراین بود که این مسأله خشم صهیونیست‌ها را به دنبال داشته است.
 
این در حالی است که سفیر اوکراین نیز از موضع رژیم صهیونیستی در قبال رای‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل در رابطه با مسأله پرداخت غرامت روسیه به اوکراین به سبب تهاجم به این کشور انتقاد کرده و آن را ناامید کننده خوانده است. رژیم صهیونیستی به این قطعنامه رای ممتنع داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha