مشکلات جاده پیست شیرباد موجب اُفت میزبانی از رقابتهای اسکی در خراسان رضوی شده است

مشهد-ایرنا-رییس هیات اسکی خراسان رضوی گفت: جاده پیست اسکی شیرباد به عنوان تنها پیست شرق کشور به دلیل سخت عبور بودن، عدم پوشش شبکه تلفن همراه و نبود تابلوهای راهنما و راهداری سبب افت کیفیت میزبانی از رقابت های این رشته ورزشی در استان شده است.

ایمان سماورچی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:پیست اسکی منطقه شیرباد مشهد، امکانات خوبی برای میزبانی از ورزشکاران و علاقه مندان دارد و کلاس های آموزشی تخصصی ویژه ای در آنجا برگزار می شود اما جاده منتهی به پیست به دلیل بی توجهی، سخت عبور شده است و در فصول بارش برف، رسیدن به مقصد برای بسیاری به یک آرزو تبدیل می شود. 

وی اضافه کرد:علاوه بر جاده نامناسب، به دلیل عدم پوشش شبکه تلفن همراه در مسیر منتهی به پیست، این خطر نیز وجود دارد که در زمان بروز اتفاق بخصوص روزهای برفی، امکان ارتباط گیری با مراکز امدادی مهیا نشود.

رییس هیات اسکی خراسان رضوی گفت: جاده پیست اسکی خراسان رضوی، فاقد تابلوهای راهنماست که این موضوع، سبب سردرگمی مراجعه کنندگان به این منطقه توریستی شده است.

سماورچی افزود:با وجود استاندارد بودن پیست شیرباد اما این مشکلات تاکنون سبب شده است، میزبانی چندین رقابت کشوری  از هیات اسکی خراسان رضوی گرفته شود و این استان محروم از مزایای آن شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت ورزشکاران خراسان رضوی در رشته اسکی به ویژه اسکی آلپاین در سطح قابل قبولی قرار داد و توجه به این رشته ورزشی سبب خواهد شد عملکرد بهتری از آنها در کشور و حتی آسیا را شاهد باشیم.

رییس هیات اسکی خراسان رضوی با بیان این که ۲ ورزشکار خراسان رضوی موفق شده اند در رقابت های کشوری امسال، مقام های نخست را کسب کنند گفت: این هیات، ۳۵۰ ورزشکار سازمان یافته دارد که حدود ۳۰ درصد آنها را بانوان تشکیل می دهند. 

سماورچی افزود: تهیه لوازم رشته ورزشی اسکی، بین ۱۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد اما علاقه مندان می توانند با پرداخت هزینه حدود ۲۰۰ هزار تومان به مدت یک روز لوازم مورد نیاز را برای حضور در پیست کرایه کنند.

پیست اسکی شیرباد با مساحت ۵۰ هکتار در شهرستان گلبهار استان خراسان رضوی واقع است و تا مشهد حدود ۲۰ کیلومتر فاصله دارد. این پیست با بیش از یک کیلومتر مسیر ویژه اسکی و اسنوبرد سواری در دامنه قله شیرباد، بلندترین قله خراسان رضوی در رشته کوه بینالود در دی ماه ۱۳۹۱ افتتاح شد و با توجه به بارش برف از اواخر آذرماه هر سال پذیرای علاقه مندان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha