امیدواری پاکستان نسبت به نتایج نشست مسکو درباره افغانستان

تهران-ایرنا- نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان با استناد به رایزنی‌های اخیر خود با نماینده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد، اعلام کرد که راهی روسیه است و نسبت به نتایج معنادار نشست مسکو درباره افغانستان امیدوار است.

به‌ گزارش روز دوشنبه ایرنا، «محمد صادق» که هفته گذشته در پایتخت پاکستان میزبان هیات سیاسی ایران به ریاست «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس جمهوری ایران بود، امروز پیش از عزیمت به مسکو به رایزنی‌های دو کشور اشاره کرد.

وی در حساب کاربری رسمی خود در توییتر نوشت: پس از دیدار و رایزنی‌ها با همتای ایرانی خود و همچنین سایر ذی نفعان از جمله جلسات داخلی درباره افغانستان راهی روسیه‌ می‌شویم تا در نشست فرمت رایزنی‌های مسکو درباره افغانستان شرکت کنیم.

نماینده ویژه پاکستان ابراز امیدواری کرد که مشتاقانه منتظر نتایج معنادار از نشست مسکو و همچنین دیدارهای سازنده با سایر هیات‌های شرکت کننده است.

ضمیر کابلوف نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان روز پنجشنبه اعلام کرد که هیچ هیاتی از طالبان در نشست فرمت رایزنی های مسکو در مورد افغانستان شرکت نخواهد کرد.

کابلوف قبلا در مقاله ای که در نشریه روسی Nezavisimaya Gazeta منتشر شد، گفته بود جلسه بعدی فرمت رایزنی های مسکو در مورد افغانستان (روسیه، چین، هند، ایران، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان) قرار است اواسط نوامبر برگزار شود.

نشست قبلی ۲۰ اکتبر سال گذشته تشکیل شد. در آن نشست هیات طالبان به ریاست عبدالسلام حنفی معاون نخست وزیر حکومت موقت افغانستان حضور داشت. آمریکا به این نشست نماینده ای اعزام نکرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha