قدرت‌نمایی انصارالله با به پرواز درآوردن پهپادهای خود بر فراز استان اشغالی «سقطری»

تهران-ایرنا- انصارالله یمن با به پرواز درآوردن پهپادهای اطلاعاتی و شناسایی خود بر فراز استان اشغالی «ارخبیل سقطری»، بار دیگر قدرت خود را به رخ عربستان سعودی و هم‌پیمانانش کشید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، یک منبع در دولت نجات ملی یمن طی گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: پهپادهای "راصد" متخصص در زمینه‌های شناسایی و اطلاعاتی امروز برای اولین بار از زمان آغاز جنگ در حریم هوایی استان «ارخبیل سقطری» به پرواز درآمدند.

وی گفت: این نوع پهپاد در درجه اول وظیفه شناسایی و جمع آوری اطلاعات اهداف چه بر فراز خاک یمن و چه در مناطق مرزی را بر عهده دارد.

این مقام یمنی تاکید کرد: این پهپادها طی ساعات گذشته اقدام به گشت‌زنی در آسمان ارخبیل سقطری کردند و این عملیات نیروی هوایی ارتش یمن به این معنا است که نیروهای اشغالگر مستقر در جزیره سقطری چه آمریکایی باشند و چه اماراتی و اسرائیلی در بانک اهداف یگان موشکی ارتش یمن قرار گرفته‌اند و موشک‌های ما به آنها خواهد رسید.

وی ادامه داد: جزیره سقطری در دوردست‌ترین نقاط یمن قرار دارد اما موشک‌های ما می‌توانند به ابوظبی، مناطق دوردست در عربستان سعودی و قلب «اسرائیل» برسند.

این منبع همچنین خاطرنشان کرد: ورود پهپادها به آسمان سقطری همچنین به این معنا است که نیروهای خارجی مستقر در این جزیره در امان نیستند. این عملیات نیروهای یمن همچنین هشداری برای نیروهای انگلیسی حاضر در استان مرزی «المهره» و اسرائیلی‌های مستقر در فرودگاه «الریان» در استان حضرموت است.

از آغاز تجاوز به یمن در مارس ۲۰۱۵، امارات و ائتلاف متجاوز سعودی به دستور غرب و رژیم صهیونیستی برای اشغال جزیره استراتژیک "میّون" واقع در قلب تنگه باب المندب و جزیره سقطری و همچنین استان المهره اقدام کرده‌اند.

اخیرا «رشید ابو لحوم» وزیر دارایی دولت نجات ملی یمن گفت: تلاش‌ها برای توقف غارت نفت یمن موفقیت آمیز بوده اما غارت منابع یمن هنوز متوقف نشده است.

وی افزود: منابع و ثروت زیادی در استان حضرموت و جزیره سقطری غارت می‌شود و باید به نفع مردم یمن به کار گرفته شود.

پیش تر سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرده بود، تلاش صورت گرفته برای غارت نفت خام از طریق بندر قنا توسط دشمن جهت قاچاق ناکام ماند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح بار دیگر تاکید دارند که نسبت به حمایت از ثروت ملی حاکمیتی یمن به عنوان حقوق ملت مظلوم و ستم دیده این کشور و در راس آنها تامین حقوق کارکنان دولت در تمامی مناطق یمن متعهد، وفادار و پایبند هستند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند اما در سایه مقاومت دلاورانه مردم و نیروهای مسلح یمن و عملیات موشکی و پهپادی ویژه آنها در رسیدن به این اهداف شکست خورد و مجبور به قبول آتش بس شد که این آتش‌بس نیز پس از سه مرحله دو ماهه در نتیجه کارشکنی‌های ائتلاف متجاوز عربی پایان یافت و دیگر تمدید نشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha