کاهش جمعیت کیفری در کنار حفظ اثر بازدارندگی زندان ضروری است

ارومیه - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور با تاکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری گفت: کاهش جمعیت کیفری باید هدفمند و به گونه‌ای باشد که زندان اثر بازدارندگی خود را از دست ندهد.

به گزارش ایرنا، محمود ضیایی فر روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌های آذربایجان‌غربی اظهار کرد: یکی از سیاست‌های قوه قضاییه حبس‌زدایی است که امکان اصلاح و تربیت را به خوبی فراهم کرده و تاثیر مثبتی در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: زندان باید مختص کسانی باشد که جامعه را نا ایمن می‌کنند و با این نگاه می‌توان ورودی زندان‌ها را مدیریت کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه اکثر مدیران ارشد سازمان زندان‌های کشور خوشبختانه از داخل مجموعه بوده و به مشکلات این حوزه تسلط ویژه‌ای دارند، افزود: آشنایی دقیق به ماموریت‌های سازمانی نقش بسزایی در تحقق اهداف دارد.

وی عملکرد رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در توجه به اشتغال زایی زندانیان را یک الگو برای سایر استان‌ها توصیف کرد و گفت: توانمند سازی زندانیان باید مدنظر قرار گیرد.

ضیایی فر یکی از عوامل اصلی بروز جرم در جامعه را بیکاری دانست و اظهار کرد: متاسفانه بیکاری سبب تخریب شخصیت افراد و انحراف آنان از مسیر می‌شود.

وی با بیان اینکه سلامت جسمی زندانیان بسیار حائز اهمیت است، افزود: پس از حفظ سلامت جسمی می‌توان نسبت به اصلاح زندانیان اقدام کرد.

تحول در سیستم قضایی امید را در جامعه زنده کرده است

«ماموستا مامد کلشی نژاد» امام جمعه اهل تسنن ارومیه نیز در این مراسم با بیان اینکه تحول در سیستم قضایی امید را در جامعه زنده کرده است، گفت: مردم امروز نسبت به اجرای عدالت توسط سیستم قضایی امیدوار هستند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به دنیال تصویر سازی اشتباه و غلط از سیستم عدالت کشور است، اظهار کرد: مهرورزی و نگاه تخصصی سیستم قضایی جمهوری اسلامی مانع تحقق اهداف دشمنان شد.

«ماموستا کلشی نژاد» با قدردانی از مدیرکل سابق زندان‌های آذربایجان‌غربی بیان کرد: ارتباط مناسب با معتمدین جامعه، کانون‌ها و تشکل‌های مردمی باید تقویت و مسیر کمک رسانی به زندانیان غیر عمد هموار شود.

وی رفتار زندان بانان در زندان را نشانگر حاکمیت قانون و اسلام در زندان دانست و گفت: زندان بانان و مسوولان زندان باید الگویی برای زندانیان باشند.

به گزارش ایرنا در این مراسم مجتبی محمدی به عنوان مدیرکل سابق زندان‌های آذربایجان‌غربی تودیع و مراد فتحی به عنوان مدیرکل جدید معارفه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha