نگرانی بایدن از روابط ایلان ماسک با عربستان سعودی

تهران- ایرنا- رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی در مورد دخالت "ولید بن طلال" شاهزاده سعودی در تصاحب توییتر توسط رئیس شرکت خودروسازی تسلا و احتمال اینکه تسلط وی در این شبکه اجتماعی تهدیدی برای جامعه باشد، گفت: روابط "ایلان ماسک" با کشورهای خارجی شایسته بررسی است.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه لو فیگارو، جو بایدن چهارشنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی، اظهار داشت: من فکر می‌کنم همکاری و یا روابط فنی مالک توییتر با سایر کشورها قابل بررسی است.

بر اساس این گزارش، شاهزاده سعودی ولید بن طلال حدود ۳۵ میلیون سهمی را که پیشتر در شبکه اجتماعی داشت، به صورت مستقیم و از طریق هلدینک کی‌اچ‌سی (KHC) به توییتر منتقل و او را به دومین سهامدار بزرگ این شبکه اجتماعی تبدیل کرد.

پیشتر نیز یک سناتور دموکرات در توییتی تاکید کرده بود: ما باید نگران باشیم که سعودی‌ها، که منافع آشکاری در سرکوب بیان سیاسی و تاثیرگذاری بر سیاست آمریکایی‌ها دارند، اکنون دومین مالک یک شبکه اجتماعی بزرگ هستند.

کریس مورفی همچنین از کمیته سرمایه‌گذاری خارجی سنا خواسته بود تا تحقیقاتی را درباره پیامدهای امنیت ملی تسخیر توییتر توسط عربستان سعودی آغاز کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha