اعتماد بیشتر رای دهندگان آمریکا به جمهوری‌خواهان برای حل مشکلات اقتصادی

تهران- ایرنا- نتایج اولیه آراء در انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا نشان می‌دهد که شهروندان رای دهنده برای مهار تورم به جمهوری‌خواهان با ۵۲ درصد اعتماد دارند درحالی که این رقم برای دمکرات‌ها ۴۴ درصد ارزیابی شده است.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا از شبکه ای بی سی نیوز آمریکا؛ همچنین در مقابل تائید ۴۵ درصدی رای دهندگان برای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در نحوه اجرای وظایفش، ۵۴ درصد عملکرد او را تائید نمی‌کنندکه به پائین ترین میزان تائید ریاست جمهوری در نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات میان دوره‌ای از سال ۱۹۸۲ به این سو یعنی ۴۳ درصد برای جرج دبلیو بوش در ۲۰۰۶، نزدیک است.   

همچنین نتایج اولیه رای گیری در سطح ملی نشانگر ناخشنودی گسترده اقتصادی و همچنین نارضایی نسبی از عملکرد رئیس جمهور است که برای حزب دموکرات مشکل ساز شده است. 

بر اساس نتایج اولیه ۳۲ درصد رای دهندگان تورم را تنها و مهم ترین عامل در تصمیم گیری‌های انتخاباتی خود عنوان کرده‌اند و سقط جنین با ۲۷ درصد در مرتبه دوم قرار داشته و جرم و جنایت، مهاجرت و سیاست‌های مالکیت و مهار اسلحه در مقام‌های بعدی قرار دارند. 

۷۵ درصد رای دهندگان با توجه به قرار داشتن میزان تورم در بالاترین سطح در ۴۰ سال گذشته، اقتصاد ملی را در جایگاه نادرستی ارزیابی کرده‌اند که این میزان نسبت به ۲ سال پیش، ۲۳ درصد و نسبت به چهار سال پیش ۴۴ درصد افزایش یافته است. 

۴۶ درصد از رای دهندگان نیز گفته‌اند که اوضاع مالی کنونی آنها نسبت به ۲ سال پیش خراب تر شده است. 

به گزارش ایرنا؛ حوزه‌های رای گیری در ایالت‌های مختلف آمریکا از صبح سه شنبه هشتم نوامبر (۱۷ آبان ماه) به وقت محلی برای انتخابات میاندوره‌ای کنگره این کشور به روی رای دهندگان آمریکایی باز شده است.

قوانین و مقررات ایالت‌های پنجاه گانه آمریکا موجب شده است تا ساعت آغاز و پایان اخذ رای در هر ایالت متفاوت باشد و زمان اعلام نتایج نیز با احتساب شمارش آرای پستی در برخی ایالت‌ها حتی تا یک هفته به طول انجامد.

این انتخابات در واقع به طور سنتی همه پرسی درباره عملکرد حزب حاکم یعنی حزب جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا (دموکرات) تلقی می‌شود.

بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها، پیش بینی می‌شود که حزب رقیب جو بایدن رئیس جمهور آمریکا یعنی جمهوری‌خواهان اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا و سنای این کشور را به دست آورند و در انتخابات فرمانداری نیز برخی از ایالت‌های حساس از کنترل دموکرات‌ها خارج شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha