۱۷ آبان ۱۴۰۱، ۱۱:۰۲
کد خبرنگار: 817
کد خبر: 84936004
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عاملی:

حجاب سرمایه‌ای بزرگ است

۱۷ آبان ۱۴۰۱، ۱۱:۰۲
کد خبر: 84936004
حجاب سرمایه‌ای بزرگ است

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حجاب واقعا یک سرمایه بزرگ است گفت: اگر انسان سرمایه حجاب را از دست دهد به تدریج سرمایه‌­های دیگر هم ضعیف می‌­شود. اما اگر این سرمایه بزرگی را که خداوند به او عطا کرده، حفظ کند به مرور خداوند ارزش­‌های زندگی‌­اش را افزایش می­‌دهد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سید سعیدرضا عاملی در پایان جلسه ۹۲۰ شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده از خانم سلما همتیان شطرنج باز هشت ساله کشورمان که در مسابقات شطرنج قهرمانی آسیا مدال طلا کسب کرده بود، تقدیر کرد.

وی با تبریک به خانواده همتیان گفت: وقتی یک دختر خانم متدین با چادر و حجاب کامل در مسابقات بین­‌المللی شرکت می­‌کند یک سرافرازی برای ما است و این گزاره را تداعی می ­کند که این جا ایران است، جمهوری اسلامی ایران و این، عظمت نام ایران و عظمت شهدای ایران و عظمت امام و رهبری و ملت شریف ایران است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در نوشته­‌های سلما جان خواندم که آرزو داشته است به یک نحوی اسم ایران را سربلند کند. آرزو داشته است کار بزرگی برای ایران انجام دهد. آرزو، آرزوی مقدسی است. به خصوص در این دوره اگر کسی بتواند برای نامی که حملات زیادی به آن می‌­شود کاری انجام بدهد. متأسفانه در این ۴۳ سال بعد از انقلاب تمام شیاطین و شیطان‌­صفت‌­ها سعی در تخریب و ضعیف کردن چهره انقلاب اسلامی داشتند و شما سلما خانم توانستید با این رفتار پاک، این چهره را به خوبی نمایان کنید.

عاملی با بیان اینکه این قهرمان عزیز بدون خانواده در این مسابقات شرکت کرده و طی بازی‌ها بیمار هم شده، اظهار داشت: حتماً پدر ومادر هم با شما همراه بودند و دلشان هم با شما بوده است. ولی این یک اراده بوده که شما با یک ابتلایی این کار را انجام دهید. همانطور که امام محمدباقر (ع) نیز می‌­فرمایند: «وَ یُبْتَلَی اَلْمَرْءُ عَلَی قَدْرِ حُبِّهِ  هر چقدر محبت کسی به خدا بیشتر باشد ابتلائات بیشتر است». کار خوب وقتی از سختی‌­ها بیرون می‌­آید عظمت و ارزش بیشتری پیدا می­‌کند. شطرنج یک بازی فکری است و کسی که تمرین تفکر می­‌کند فقط یک شطرنج­‌باز نیست، قدرت حل مسئله را خداوند به او می­‌دهد.

استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: طبق فرمایش حضرت امیرالمؤمنین(ع) که می­‌فرمایند: «بالتفکر ینجلی غیاهب الامور» با تفکر، تاریکی‌­ها و پیچیدگی‌­های امور قابل حل کردن است. اگر همه چیز را در مسیر زندگی به مسئله تبدیل کنیم، می‌­توانیم آن را حل کنیم ولی اگر به بن ­بست تبدیل کنیم دچار ناامیدی می‌شویم و نمی­‌توانیم کاری انجام دهیم. مسئله یعنی مجهول و معلوم دارد. هم معلومات تصوری و تصدیقی و هم مجهولات. مجهولات را می‌­شود حل کرد.

عاملی با اشاره به اینکه سلما خانم من را یاد محمدحسین علم­‌الهدی طباطبایی حافط کل قرآن زمانی که پنج ساله بود، می‌­­اندازد، افزود: این بچه‌­ها هدیه خداوند هستند. بچه‌­هایی که خداوند به اینها اینگونه توان می ­دهد،  اما غیرت هویتی‌شان برای ما خیلی ارزشمند است. همه ما تجربه­‌های بین ­المللی داریم، اینکه در این فضا شما چادر را حفظ کردید و روی سکو رفتید یعنی خداوند به شما ایمان استوار در کودکی داده است. یعنی ایمان مستقر که باید حفظ کنید و قطعاً فقط با همت پاک پدرومادر این ایمان حفظ می ­شود.

حجاب یک سرمایه بزرگ استوی در پایان اظهار داشت: نماد شدن وی در مسابقات شطرنج که یک مسابقه فکری است، مهم است. بعضی از آقایان با بازی شطرنج موافق نبودند اما حضرت امام به جهت اینکه این بازی جنبه فکری دارد و بعد فکری آن غلبه بر بعد بازی آن دارد، این مانع را برداشتند. شطرنج یک جنبه ذهنی ریاضی می ­خواهد. ان شاءالله بتوانید معادلات ریاضی را هم در آینده به خوبی حل کنید. اگر ذهن ریاضی را تقویت کنید در شطرنج بیشتر موفق خواهید شد. اما آن عاملی که شما را موفق کرده است لطف خداوند و ولی او امام رضا(ع) است. شما متعلق به سرزمین امام رضا(ع) هستید و مورد لطف ایشان واقع شدید. ان شاءالله بعد از این هم موفق خواهید شد. برایتان آرزوی موفقیت­‌های بزرگتر داریم و از پدر و مادر شما هم به خاطر زحماتشان تشکر می­‌کنم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha