ماجدی:  صعود تیم ملی فوتبال غیرِممکن نیست/ حضور موسوی در فدراسیون منعی ندارد

تهران- ایرنا- عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال گفت: قطعا وقتی سرمربی تیم ملی فوتبال تغییر کرد، تمام نگاه‌ها این بود که بهترین‌ها برای تیم ملی اتفاق بیفتد. ما هم امیدواریم برای اولین بار به دور دوم صعود کنیم.

به گزارش ایرنا، میرشاد ماجدی امروز (دوشنبه) در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تیم ملی در اختیار نبی است. او گزارشات را به هیات رئیسه می‌دهد. حال و احوال تیم ملی خدا را شکر خوب است. فرآیند اعزامشان هم انجام شده، فردا هم رونمایی پیراهن تیم ملی را خواهیم داشت.

وی در خصوص برگزاری دو جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، توضیح داد: خوشحالیم که جلسه هیئت رئیسه بعد از مدت‌ها با حضور همه اعضا برگزار شد. شهره موسوی هم در جلسه بود. مصوبات خوبی هم انجام شد. بیشتر آن در خصوص جام جهانی و تیم بزرگسالان کشورمان بود.

وی در مورد کمیته جوانان فدراسیون فوتبال، گفت: تیم زیر ۲۰ و زیر ۱۷ سال کشورمان بعد از استعدادیابی‌ که انجام دادیم از مرحله مقدماتی صعود کردند و برای مسابقات نهایی و انتخابی جام جهانی آماده می‌شوند. هفته آینده هم تیم زیر ۲۳ سال برای ۲ دیدار دوستانه با تیم ملی زیر ۲۱ سال بلاروس به این کشور سفر خواهد کرد. تیم زیر ۱۷ سال هم تمریناتش از این هفته آغاز می‌شود. تیم زیر ۱۵ سال ما هم در اردو است. تا چند روز آینده به مسابقات کافا اعزام می‌شود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد  VAR‌ هم توضیح داد: تا زمانی که مسئولیت داشتم پیگیر کار بودم ولی این پیگیری به عهده خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران گذاشته شده است. قرار شد گزارشی ارائه بدهند.

ماجدی در خصوص قهرمانی فوتبال ساحلی در جام بین قاره‌ای، گفت: تبریک می گویم. قهرمانی برای هر کدام از رده‌ها و تیم‌های ما اتفاق بیفتد باعث افتخار است.

وی در مورد رونده آماده‌سازی تیم ملی در جام جهانی، اظهار داشت: هر آنچه کادر فنی تیم ملی خواسته، تاج و همکارانش آماده می‌کنند. امیدواریم یک تیم پرقدرت و پرفروغ را در جام جهانی ببینیم. قطعا وقتی تغییر سرمربی انجام شد، تمام نگاه‌ها این بود که بهترین‌ها برای تیم ملی اتفاق بیفتد. ما هم امیدواریم برای اولین بار به دور دوم صعود کنیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ۲ هفته به جام جهانی مانده و تیم ملی هنوز حامی مالی ندارد، گفت: شرکت‌ها باید در مناقصات و مزایده‌ها شرکت کنند. زمان ما کم است ولی فکر می‌کنم بتوانیم یک حامی مالی خوب را برای تیم ملی بگیریم.

ماجدی در خصوص اینکه برخی معتقدند با توجه به نتایج اخیر حریفان، صعود تیم ملی ایران خیلی راحت رقم می‌خورد، تصریح کرد: هر تیمی در جام جهانی شرکت می‌کند برای این است که خودش را به ۱۶ تیم و سپس ۸ تیم برساند. هیچ تیمی به راحتی اجازه نمی‌دهد تیم‌های دیگر از آن عبور کنند. تیم ملی کشورمان هم از این قاعده مستثنی نیست. ولی دیدارهای ایران با اروگوئه و سنگال، بازی انگلیس برابر ایتالیا و آلمان، دیدارهای دوستانه آمریکا و ولز را دیدیم به تیم ملی فوتبالمان خوشبین شدیم. اگر به همین شرایط پیش برود صعودمان غیرممکن نیست.

وی همچنین در مورد حضور شهره موسوی در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال پس از چند ماه غیبت، گفت: در مورد اینکه او می‌تواند در هیئت رئیسه باشد، قطعا می‌تواند. من اطلاعی از پرونده او ندارم چون در صلاحیت ما نیست. طبق اساسنامه، او کمافی‌السابق نایب رئیس بانوان و نایب رئیس سوم است و حضورش در هیئت رئیسه قانونی است.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود قبل از فتح‌الله زاده گزینه مدیرعاملی باشگاه استقلال بود، اظهار داشت: افراد زیادی بودند و شاید اسم من هم جزو آن‌ها بوده ولی من تمام فکر و ذکرم فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha