بازگشت رونق به کسب و کارهای آنلاین با بسته حمایتی دولت

تهران - ایرنا - یک فعال صنفی گفت: مسدود شدن فضای مجازی به‌خصوص اینستاگرام تأمین معاش افرادی مانند بنده را به‌شدت تحت‌تأثیر قرار داده و با توجه به تمهیداتی که دولت دربسته حمایتی خود در نظر گرفته می‌توان بار دیگر شاهد رونق چنین فعالیت‌هایی بود.

اعظم‌السادات رحمانی روز دوشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: بیش از ۴۵ روز است که کاسبی‌ها به‌خصوص فعالیت‌هایی که در بستر فضای مجازی انجام می‌شود تحت‌تأثیر اغتشاشات و فیلترشدن اینستاگرام با مشکلات عدیده‌ای از جمله کسادی بازار کسب‌وکار مواجه شده است.

وی اضافه کرد: فضای مجازی برای من که سرمایه چندانی ندارم بهترین مکان برای کسب در آمد است، اما با بسته‌شدن این فضا به‌نوعی درآمدزایی ما به‌شدت کاهش‌یافته که سبب شده تا دچار مشکلات عدیده‌ای شویم.

رحمانی ادامه داد: اینکه اینستاگرام به هر دلیلی بسته شده واقعیتی است که باید بپذیریم؛ اما این مسأله نباید دست‌وپای ما را ببندد و خود را تنها محدود به استفاده از این فضا کنیم. به همین منظور تمام تلاش خود را کردیم و فعالیت‌هایی را در نرم‌افزارهای داخلی شروع کردیم.

وی با بیان اینکه با حمایت دولت از توسعه زیرساخت‌ها نرم‌افزارهای داخلی، می‌توان مشتری‌های بیشتری را به سمت این نرم‌افزارها هدایت کرد تأکید کرد: مشاغل خانگی امروز تنها امیدشان حمایت‌های دولتی است که این نرم‌افزارها را تبلیغ و آنها را توسعه بدهند تا ما نیز با آرامش خاطر بیشتری در آنها فعالیت داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha