۳۹ روستای شهرستان خلخال فاقد پوشش تلفن همراه و اینترنت هستند

اردبیل- ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با بیان اینکه ۳۹ روستای شهرستان خلخال فاقد پوشش تلفن همراه هستند، گفت: تا پایان سال جاری ۱۶ روستای شهرستان خلخال زیرپوشش امواج تلفن همراه اینترنت قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا شهریار سرداری امروز یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات زیرساخت‌های ارتباطی خلخال که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۹ روستای این شهرستان فاقد پوشش امواج تلفن همراه و خدمات اینترنتی هستند که تلاش می شود حداقل ۱۶ روستا تا پایان سال جاری تحت پوشش خدمات تلفن همراه و اینترنت قرار گیرد.

مدیرکل اطلاعات و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل افزود: راه اندازی تجهیزات دریافت امواج تلفن همراه و همچنین بهره‌مندی اهالی ۱۶ روستای خلخال از خدمات اینترنت در صورتی امکان‌پذیر خواهد شد که تجهیزات مورد نیاز خریداری شده و در اختیار اداره کل استان اردبیل قرار گیرد.

 وی اضافه کرد: برای پایان دادن به مشکل قطع ارتباط تلفنی تلفن‌های ثابت روستایی نیازمند توسعه شبکه فیبر نوری خلخال به طول ۲۶۵ کیلومتر هستیم که در صورت تامین اعتبار و اجرای این پروژه در آینده قطعی تلفن ثابت درسطح واحدهای مسکونی روستاهای تابعی خلخال نخواهیم داشت.

سرداری گفت: با توجه به نیاز ضروری به پوشش کامل مسیر ارتباطی خلخال به فیروزآباد و به اجرای پروژه‌های راه‌اندازی آنتن بی تی اس پوشش تلفن همراه در تلاش هستیم با تجهیز این آنتن‌ها و برق رسانی به آنها تا پایان آذر ماه سال جاری این مسیررا بطور کامل تحت پوشش امواج تلفن همراه قرار دهیم.

همچنین در این جلسه فرماندار خلخال با انتقاد از وضعیت آشفته مخابرات این شهرستان اظهار کرد: علاوه بر فقدان زیرساخت‌های ارتباطی در ۳۹ روستای این شهرستان واقع در سه بخش مرکزی، شاهرود و خورش رستم هم اکنون راه‌های ارتباطی مرکز شهرستان با مراکز بخش شاهرود، شهر کلور مرکز بخش خورش رستم، شهر هشتجین و سه راهی فیروز آباد واقع در مسیر راه ارتباطی خلخال به سرچم فاقد پوشش تلفن همراه بوده و این امر همواره موجب بروز مشکل برای مسافرین و سرنشینان خودروهای عبوری از این محورها بویژه در مواقع حوادث رانندگی می شود.

 سید جواد یحیی‌زاده عملکرد مخابرات خلخال در رسیدگی به مشکلات تلفن ثابت و همراه را غیرقابل قبول بوده خواند و گفت: تیرهای مخابراتی در حال سقوط  و همچنین سیم‌های آویزان تلفن ثابت خطوط تلفن روستایی حاکی ازاین واقعیت در خلخال است. .

فرماندار خلخال بیان داشت: متاسفانه هیچ کدام است از مصوبات جلسات استانی و شهرستانی مربوط به سفرهای مسئولین کشوری و استانی به خلخال در بحث اجرای پروژه‌های زیرساخت ارتباطی این شهرستان عملی نشده و همه این مصوبات در حد حرف و حدیث باقی مانده است.

 یحیی زاده گفت: خدمات پشتیبانی مخابرات خلخال به مشترکین شرکت ضعیف و غیرقابل قبول بوده و به رغم دعوت‌های مکرر از مدیرکل مخابرات استان اردبیل برای شرکت در جلسات بررسی مشکلات ارتباطی شهرستان و قرار گرفتن در جریان خواسته‌های مردم منطقه این اتفاق نیفتاده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha