پافشاری بر شعار «مرگ بر آمریکا» در راهپیمایی ۱۳ آبان مراغه

مراغه- ایرنا- مردم مراغه در حالی که مشت‌های خود را به نشانه انزجار گره کرده‌اند، متناوب و متوالی شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند و دلایل متعدد دشمنی ملت ایران طی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با این سردمدار استکبار جهانی را فریاد زدند.

به گزارش ایرنا معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه نیز روز جمعه در سخنرانی پایانی این راهپیمایی دلایل دشمنی این ملت آزاده با آمریکا را برای نوجوانان و جوانان حاضر در این آیین تبیین کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر دشمنی ملت با آمریکا، نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز تفاوت ماهوی با نظام سلطه دارد، اظهار داشت: دشمنی آمریکا با ملت ایران هم به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و کودتای ۱۳۳۲ بر می‌گردد و شهادت دانشجویان، حمایت از اقدامات رژیم طاغوتی و سرکوب ملت و تحکیم پایه‌های استبداد طاغوتی از دیگر ریشه‌های دشمنی این ملت و نظام جمهوری اسلامی با آمریکاست.

«داود اسدیان» به تاسیس سازمان مخوف ساواک و تحمیل قانون کاپیتالاسیون که به تحقیر ملت ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی منجر شده بود نیز اشاره و بیان کرد: دشمنی این ملت با آمریکا در دوره بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز عمیق‌تر شد.

وی ادامه داد: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی سفارت خود در تهران را به لانه جاسوسی تبدیل کرد و با مصادره اموال ایران در بانک‌های آمریکا که همچنان نیز ادامه دارد، نشان داد که دشمن واقعی این ملت و نظام است.

وی به واقعه طبس و حمایت آمریکا از جریان تجزیه‌طلبی که همچنان با تکیه بر تنوع قومیتی ملت ایران ادامه دارد اشاره کرد و افزود: دهها دلیل دیگر بر دشمنی ملت ایران با آمریکا وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به کودتای نوژه، حمایت تمام‌قد از صدام در جنگ تحمیلی و تامین سلاح‌های شیمیایی برای رژیم بعثی اشاره کرد.

فرماندار مراغه با تاکید بر اینکه دشمنی این ملت با آمریکا سطحی نیست و در باورهایشان ریشه دارد، تصریح کرد: حمله به کشتی‌های نفتکش ایران و ساقط کردن هواپیمای مسافربری که به شهادت و کشته شدن ۲۹۰ نفر از ملت بی‌دفاع منجر شد، بخش دیگری از اقدامات ضدایرانی آمریکاست.

وی به حمایت آمریکا از گروهک منافقان اشاره و بیان کرد تحت تاثیر همین حمایت‌ها طی دهه ۶۰ شمسی ۱۲ هزار نفر از این ملت توسط منافقان ترور و شهید شدند.

«اسدیان» تصریح کرد: مرور برخی دیگر از سیاست‌های آمریکا از جمله اعمال تحریم‌های ظالمانه در طول ۴۳ سال گذشته، تهاجم فرهنگی علیه ملت ایران، ایجاد ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی به شیوه‌های مختلف از جمله با تولید فیلم و محتوای سوگیرانه و تهدید مستمر ایران به حمله نظامی نیز دلایل دشمنی این ملت با این کشور ظالم را به خوبی نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه آمریکا بارها و بارها این ملت را تهدید کرده، بیان کرد: اگر توان نظامی داشت بدون‌شک تاکنون این ملت را به خاک و خون کشیده بود تا جایی که از طریق حمایت از گروهک‌های تروریستی منطقه از جمله کومله و دموکرات نیز دستش به خون این ملت آغشته است.

«اسدیان» با اشاره به اینکه آبشخور همه گروه‌های تروریستی منطقه آمریکاست، اظهار داشت: آمریکا این گروه‌ها را در محافل رسمی و بین‌المللی حمایت می‌کند و حمایت از اغتشاشگران را همواره پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دستور کار داشته است.

به گزارش ایرنا شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با قرائت قطعنامه‌ای بار دیگر با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند و وحدت و همگرایی حول محور ولایت برای عبور از گذرگاه‌های تاریخی را مورد تاکید قرار دادند.

در بخشی از این قطعنامه آمده است «ما با آگاهی به فتنه سرویس‌های جاسوسی دشمن، به خوبی می‌دانیم که قشون‌کشی سایبری آنان دست از سر خانواده‌های ایرانی بر نمی‌دارد و والدین و مربیان باید با حفظ هوشیاری به تبیین واقعیت‌ها و خنثی‌سازی نقشه دشمنان اهتمام داشته باشند.

همچنین در بخشی از این قطعنامه تاکید شد که «رهنمودهای رهبری در زمینه جهاد تولید محتوا در اولویت قرار گیرد و اسناد لانه جاسوسی در کتب درسی گنجانده شود تا با حجم عظیم دروغ و تهمت دشمنان مقابله گردد».

اعلام حمایت از اقدامات انقلابی مجلس و دولت ارزشی و تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان برای گره‌گشایی از مشکلات کشور نیز در این قطعنامه مورد تاکید قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha