«فرزادی‌پور» مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت اعلام کرد: «شمس‌الدین فرزادی‌پور» به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار دولت ایرنا، «علی بهادری جهرمی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره مصوبات امروز دولت گفت: در نشست هیأت وزیران گزارش نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امر مقابله با فساد ارائه و بررسی شد و پس از ارزیابی نقاط قوت و ضعف دستگاه‌های اجرایی در امر مبارزه با فساد اداری، عملکرد برخی دستگاه‌ها در این حوزه مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام درویشیان گزارش مبسوطی درباره عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه مبارزه با فساد به اعضای دولت ارائه کرد، افزود: انتظاری که مردم از این دولت در جهت از بین بردن ریشه‌ها و بسترهای فسادزا دارند و سابقه‌ای که دولتمردان این دولت در این حوزه داشتند و رئیس‌جمهور هم برای سرعت‌بخشی بر اصلاح فرایندها و مبارزه با مفاسد دستورات ویژه‌ای داد.

بهادری جهرمی در بخش دیگری از سخنانش از انتخاب «شمس‌الدین فرزادی‌پور» به‌عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)  خبر داد.

وی با اشاره به دیگر مصوبات امروز هیأت دولت، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در فرایند اجرایی‌شدن آیین‌نامه پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی وجود داشت، دولت با پیشنهاد اصلاحی وزارت راه در این زمینه موافقت کرد.

بهادری جهرمی ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه مبلغی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از زلزله در هرمزگان که پیش از این اتفاق افتاده بود، در اختیار استان قرار گرفت.

سخنگوی دولت یادآور شد: با توجه به ایرادی که شورای نگهبان در زمینه‌ اساسنامه سازمان توسعه و بهره‌برداری فناوری‌های نوین آب‌های جوی وصول شده بود، در این جلسه ایرادات مورد نظر رفع شد تا این سازمان در قالب یک موسسه دولتی و تخصصی ان‌شاءالله کار خود را آغاز کند.

وی همچنین اعلام کرد: دولت این هفته با آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگانی که فاقد شغل هستند، موافقت کرد.

بهادری جهرمی با اشاره به طرح‌های نیمه‌کاره در سال‌های گذشته، اظهار کرد: یکی از مسائل مورد مطالبه مردم همین موضوع بوده که دولت آیین‌نامه‌ای با هدف مشارکت بخش غیردولتی برای اتمام این طرح‌ها به تصویب رساند تا با اجرایی‌کردن این آیین‌نامه، بخشی از بار روی زمین مانده سالهای گذشته را با مشارکت بخش‌های دولتی و دولت از زمین برداشت.

وی تاکید کرد: با هدف حمایت از اشتغال مددجویان کمیته امداد به ویژه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این کمیته، دولت با اساسنامه‌ صندوقی که به منظور ضمانت تسهیلات اشتغال این عزیزان در کمیته امداد تصویب شده بود موافقت کرد.

سخنگوی دولت با اشاره به فرارسیدن روز ۱۳ آبان به‌عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی تأکید کرد: ۱۳ آبان یادآور ظلم هایی است که استکبار جهانی در گذشته و حال علیه مردم و ملت ایران روا داشته و می‌دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha