۱۰ آبان ۱۴۰۱، ۲۰:۴۲
کد خبرنگار: 1327
کد خبر: 84930112
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

«مسلمی نائینی» رئیس جهاد دانشگاهی شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با بررسی سوابق و صلاحیت‌های دکتر حسن مسلمی نائینی، نظر هیات امنای جهاددانشگاهی مبنی بر معرفی وی برای تصدی ریاست این مجموعه علمی را تایید کردند.

به گزارش ایرنا،اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر سه‌شنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ را تبریک و تسلیت گفته و این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین با بررسی سوابق و صلاحیت‌های دکتر حسن مسلمی نائینی، نظر هیئت امنای جهاددانشگاهی مبنی بر معرفی وی برای تصدی ریاست این مجموعه علمی را تایید کردند.

دستور بعدی جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بررسی اقداماتی بود که موجب تامین الزامات ارتقای نظام آموزش عالی و پژوهشی کشور می‌شود. بر این اساس ابتدا گزارشی از وضعیت آموزش عالی کشور در حوزه های مختلف ارائه شد.

بر مبنای این گزارش نظام آموزش عالی در حال حاضر از ۸۷ هزار عضو هیات علمی و ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دانشجو و ۱۴ دانشگاه بزرگ و برتر برخوردار است.

اعضا در راستای تقویت سرمایه انسانی، زیرساخت‌های فنی و تامین مالی، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و همکاری‌های علمی و بین‌المللی در نظام آموزش عالی به بررسی ۱۰ سیاست پیشنهادی پرداختند که ادامه بررسی و تصویب این سیاست‌ها به جلسه بعدی شورا موکول شد.

همچنین اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه امروز مبانی، اصول و الزامات پیاده‌سازی برنامه جامع سبک زندگی اسلامی - ایرانی و نیز اساسنامه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی را بررسی و به تصویب رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha