صرفه‌جویی۴۲ درصد مشترکان برق/پرداخت پاداش یکهزار و ۳۷۰ میلیارد تومانی

تهران- ایرنا- وزیر نیرو با اعلام صرفه‌جویی حدود ۴۲ درصد مشترکان در مصرف برق، گفت: نزدیک به یکهزار و۳۷۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی بخش خانگی شد.

به گزارش ایرنا، علی اکبر محرابیان روز سه شنبه پس از نشست مشترک با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرایی نشدن برخی از احکام قانون حمایت از صنعت برق و برنامه ششم توسعه در سنوات گذشته، گفت: عمده اقدامات وزارت نیرو برای رفع ناترازی تولید و مصرف برق از ابتدای دولت سیزدهم را می‌توان در دو حوزه افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور و مدیریت مصرف با در نظر گرفتن منطق اقتصادی تقسیم بندی کرد.

وزیر نیرو درباره افزایش ظرفیت نیروگاهی افزود: نتیجه اقدامات وزارت نیرو، حاکی از افزایش ۶ هزار مگاواتی ظرفیت تولید نیروگاهی، شامل نیروگاه‌های حرارتی، تجدیدپذیر و ارتقای توان و بهره وری نیروگاه‌های موجود بود.

استقبال از صرفه جویی و مصرف زیر الگو/ صرفه جویی حدود ۴۲ درصد از مشترکان

محرابیان درباره اقدامات وزارت نیرو برای مدیریت مصرف گفت: در بخش خانگی با برقراری منطق اقتصادی، مردم از صرفه جویی و مصرف زیر الگو استقبال کردند به طوری که حدود ۴۲ درصد مشترکان، صرفه جویی داشتند که در همین راستا نیز حدود یکهزار و ۳۷۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی بخش خانگی بود. افزایش ظرفیت نیروگاهی در کنار همکاری مردم برای صرفه جویی در مصرف برق، منجر به تامین برق بیشتر در بخش‌های خدمات و صنعت شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha