امام جمعه کرمانشاه: هوشیارانه باید از کشورمان در مقابل دشمنان مراقبت کنیم

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به توطئه و فتنه‌گری دشمنان در اغتشاشات و آشوب‌های روزهای اخیر گفت: باید با فکر و اندیشه، قدر موقعیت کشورمان را در منطقه و جهان بدانیم و هوشیارانه از آن در مقابل دشمنان مراقبت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله « مصطفی علما» روز یکشنبه در همایش روز ملی نوجوان که به مناسبت سالگرد شهید «محمدحسین فهمیده» با حضور مسئولان آموزش و پرورش و سپاه استان در دبیرستان دخترانه شاهد علامه مجلسی (ره) شهر کرمانشاه برگزار شد؛ بر بصیرت افزایی، توانمندسازی، آگاهی بخشی، بینش نوجوانان و جوانان تاکید کرد و افزود: باید این تحلیل را به نوجوانان بدهیم که دشمنان در فضای مجازی و با این حجم تبلیغات گسترده رسانه ای دلسوز ما نیستند.

وی همچنین تاکید کرد که نباید جاهلانه و از سر ناآگاهی به انقلاب و دستاوردهای نظام و کشور پشت کنیم، بلکه باید هوشیارانه با بصیرت قدر موقعیت کشورمان و قدر مقام معظم رهبری را برای جوانان تبیین نماییم.

آیت الله علما در ادامه اظهار کرد: آمریکا از اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای فناوری هسته ای است ناراحت نیست از این ناراحت است که چرا به این جایگاه رسیده است چرا این قدر تاثیرگذار و قدرتمند است ناراحت است لذا باید فکور و روشن باشیم چون ما موفق هستیم آنان به دست و پا افتادند که جلوی پیشرفت و رشد ما را بگیرند و این آشوب و سر و صداها را درست می کنند.

امام جمعه کرمانشاه همچنین گفت: همه باید قدر موقعیت کشورمان را در دنیا و قدرت تاثیرگذار آن را بدانیم که ناشی از شخصیت و رهبری بی نظیر مقام معظم رهبری است و پای آن همیشه بایستیم.

باید به موقع یار انقلاب و کشور باشیم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت «محمدحسین فهمیده» و آغاز هفته بسیج دانش آموزی گفت: حضرت خمینی (ره) که خودش حکام شرق و غرب جهان را به زانو درآرده بود، رهبر خودش را حسین فهیمده دانست.

آیت الله علما اضافه کرد: چرا امام (ره) این را گفته حسین فهمیده رهبر من است یعنی فهم، شعور، درک، غیرت، بینش و ایثار شهید فهیمده یعنی به هنگام برای دفاع از کشور عمل کردن و همین به هنگام به لحظه و به موقع عمل کردن امثال شهید فهمیده ها بود که کشور در هشت سال دفاع مقدس پیروز گرداند.

وی افزود: پس باید به موقع و به هنگام باید یار و یاور انقلاب و اسلام بود و نباید غفلت کنیم بلکه باید هوشیارانه از کشور دفاع و مراقبت نماییم.

تجلیل از دختران دانش آموز شهدای مدافع حرم و امنیت استان کرمانشاه و اجرای گروه سرود " دختران آفتاب" از سوی گروه سرود دختران دبیرستان شاهد علامه مجلسی (ره) از دیگر برنامه های این همایش بود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت نزدیک به ۳۷۰ هزار دانش آموز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha