سیاست‌گذاری‌ها برای مدیریت ۱۰ هزار مگاوات برق در سال آینده تداوم دارد

شیراز - ایرنا- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر با بیان اینکه برای مدیریت مصرف ۱۰ هزار مگاوات برق و عبور از اوج مصرف تابستانی سال آینده تلاش می شود اظهار داشت : شرکت های برق باید همه تلاش های خود را از هم اکنون بکار گیرند تا اهداف اصلی عبور از تابستان سال ۱۴۰۲ محقق و عملیاتی گردد.

 مهران گلاب کش روز یکشنبه در بازدید از طرح های تامین و انتقال و ایستگاههای برق در شهرستان جهرم و منطقه سیمکان این شهرستان اضافه کرد: تلاش شده سال آینده ۱۰ هزار مگاوات مدیریت مصرف در صنعت برق انجام  شود و این در حالی است که امسال در نقطه اوج مصرف حدود ۷۰ هزار مگاوات برق و انرژی مصرف شد و باید برای سال آینده پیش‌بینی رشد صورت گیرد.

این مقام مسوول در شرکت توانیر با تقدیر از مسوولان برق فارس برای انعقاد تفاهم نامه ها و برنامه ریزی های انجام شده برای عبور از تابستان ۱۴۰۱ اضافه کرد : رفع ناترازی تولید و مصرف موضوعی است که با برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت قابل انجام است ، ارتقای نیروگاه‌های موجود برای استفاده حداکثری از ظرفیت تولید و طرح‌های توسعه‌ای در نیروگاه‌های حرارتی و برق‌آبی و تجدیدپذیر از سیاست‌هایی است که در این راستا دنبال می‌شود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر اضافه کرد : مدیریت مصرف برای افزایش راندمان و افزایش بهره وری صنعت برق موضوعی است که در همه استان ها و در استان فارس و شهرستان ها باید به عنوان یک اولویت مطرح شود و مدیران استانی و شهرستان ها این موضوع را در دستور کار دایمی قرار دهند.

دکتر گلاب کش عضو هیات مدیره توانیر خاطر نشان کرد : در تابستانی که گذشت یکی از دغدغه‌های ما مدیریت مصرف در زمان اوج بار بوده است و در این رابطه جلسه‌هایی با حضور مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه ای و شرکت های توزیع منطقه و همکاران معاونت‌های مختلف برگزار شد و راهکارهایی ارائه گردید تا توانستیم  این بازه زمانی حساس را پشت سر بگذاریم  و مردم بدون نگرانی و دغدغه به زندگی و کسب و کار خود پرداختند و بدون خاموشی برنامه ریزی شده تابستان سال جاری را گذراندند که این موضوع جای تقدیر دارد.

ناترازی تولید و مصرف علت اصلی کمبود برق در نقطه اوج مصرف

 یدالله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس نیز در جریان سفر معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر به استان فارس گزارشی از پیشرفت طرح ها ارائه داد و با بیان اینکه بعد از مشکلات تامین انرژی برق در تابستان سال ۱۴۰۰ و خاموشی‌های گسترده در کشور، علیرغم همه موانع و محدودیت‌ها، عزم برای تامین برق مورد نیاز در تابستان امسال، جزم شد، گفت: فراهم شدن زمینه تامین انرژی برق مورد نیاز مشترکان بخش‌های مختلف در تابستان و ایام پیک بار، مرهون همت و تلاش والای پرسنل این صنعت و همدلی و همکاری و حمایت ایجاد شده در سطوح مختلف بود.

مهندس حقیقی با بیان اینکه تابستان سال ۱۴۰۰ در سراسر کشور و استان‌های فارس و بوشهر به ویژه در بخش خانگی شاهد خاموشی روزانه و بعضا چند باره در هر روز مواجه بودیم، علت اساسی را در ناترازی بین حجم تولید انرژی برق و میزان مورد نیاز در زمان پیک مصرف دانست و گفت: براساس آمارها بین ۱۵ تا ۱۹ هزارمگاوات کمبود انرژی برق در کشور وجود داشت.

حقیقی با یادآوری اینکه دولت سیزدهم از ابتدای استقرار، عزم را برای تامین انرژی برق مورد نیاز مشترکان به ویژه در تابستان جزم کرد، گفت: برای تحقق این هدف همه ارکان نظام و کل ظرفیت کشور از علمی و دانشگاهی تا قانونگذاری و اجرایی به کار گرفته و در آذرماه سال گذشته ۱۰۰ برنامه در ۴ محور آماده شد.

دکتر گلاب کش همچنین در سفر یک روزه به استان فارس در بازدید از امکانات و تاسیسات توزیع برق در منطقه باقت قدیم شیراز و حضور در در نشست هماهنگی مدیران شرکت های توزیع برق شیراز و استان فارس موضوع تامین منابع مالی در پیشبرد به موقع پروژه ها را بررسی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha