حل مشکلات صنعت خودرو از اختیار وزیر صمت خارج است

تهران- ایرنا- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به یکی از موارد مطرح شده در خصوص استیضاح وزیر صمت که مربوط به خودروسازان می‌باشد، گفت: حل مشکلات در این بخش از توان وزیر صنعت، معدن و تجارت خارج بوده و نیاز به یک اراده حاکمیتی دارد.

بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: پرسش و پاسخ و یا استیضاح حق نمایندگان در مجلس شورای اسلامی است، اما سوالی که در این بین پیش می‌آید این است که این استیضاح در چه فضایی انجام می‌شود؟ آیا وزیر صمت از امکانات لازم برخوردار بوده و اقداماتی انجام نداده است؟

وی اضافه کرد: یکی از موارد استیضاح فاطمی امین در حوزه خودرو است، در حالی که خودرو مشکلات خاص خود را داشته و با استیضاح وزیر این مشکلات حل نخواهد شد و در واقع بایستی اراده‌ای در کل حاکمیت شکل بگیرد.

پناهی زاده تاکید کرد: مشکلات امروز در حوزه خودرو به دلیل ناکارآمدی خود سیستم‌های خودروسازی است که این مسأله با یک نگاه حاکمیتی حل می‌شود و در اختیار شخص وزیر نیست.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به این موضوع که شرایط با استیضاح تغییری نمی‌کند، گفت: در این بین قوانین دست و پاگیری وضع شده که بهتر است به جای استیضاح مجلس به دنبال رفع و یا اصلاح این قوانین باشد که دست و پای وزیر صمت را بسته است.

این فعال اقتصادی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: نمی‌توان از وزیر خواسته‌هایی داشت که با وجود چنین قوانینی حل آنها از عهده فاطمی امین خارج است.

وی با بیان اینکه با این مشکلات و قوانین دست و پاگیر هر وزیر دیگری که بر سر کار بیاید باز هم شاهد همین مسایل خواهیم بود، گفت: به نظر می‌رسد که فشارهایی که امروز شاهد هستیم به خاطر مسایل دیگری است نه برای حل مشکلات.

پناهی زاده استیضاح وزیر صمت را در شرایط کنونی به صلاح ندانست و گفت: فاطمی امین به ساختارهای وزارتخانه اشراف دارد، حال در صورت استیضاح چه کسی قرار است بر سر کار بیاید که بتواند از پس این مشکلات بر بیاید.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه مجلس در کنار دولت به‌جای استیضاح بایستی با پرسش و پاسخ به دنبال پیدا کردن مشکلات و ارایه راهکارهایی برای آنها باشد، گفت: استیضاح وزیر صمت در شرایط کنونی به هیچ وجه به صلاح نیست و جدا از اینکه مشکلاتی برای وزارتخانه ایجاد می‌شود بزرگ‌ترین ضربه را به بخش تولید و تجارت در بخش‌های مختلف خواهد زد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha