ایران به زودی اشخاص و نهادهای آمریکایی و کانادایی را تحریم می کند

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ایران به زودی اشخاص و نهادهای آمریکایی و کانادایی را به دلیل حمایت از تروریسم، تحریم می کند.

به گزارش ایرنا، ناصر کنعانی شامگاه جمعه در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه اقدامات مد نظر وزارت امور خارجه در واکنش به تحریم های اخیر آمریکا و کانادا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران براساس مصوبات مراجع ذیربط و در چارچوب قواعد مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، بزودی اشخاص و نهادهای آمریکایی و کانادایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم و خشونت و نفرت پراکنی که موجب اغتشاش، خشونت، اقدامات تروریستی و نقض حقوق بشر علیه ملت ایران شده، تحت تحریم قرار خواهد داد.

وزارت خارجه کانادا ۲۷ مهر ماه به بهانه ناآرامی‌ها در ایران و در ادامه سیاست‌های خود برای حمایت از اغتشاشات، تحریم‌هایی را علیه ۶ فرد و ۴ نهاد وضع کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا نیز در تداوم رویکردهای دوگانه دیپلماسی به تازگی در حمایت از نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی، بنیاد ۱۵ خرداد در ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha