ضرورت استفاده و جایگزینی توربین‌های ساخت داخل در پروژه‌ها

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران بر استفاده و جایگزینی توربین‌های ساخت کشور به‌جای توربین‌های در حال استفاده این شرکت تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، «ارسلان رحیمی» در گردهمایی مدیران این شرکت که طی ۲ روز به میزبانی منطقه اصفهان برگزار شد گفت: کارشناسان این شرکت با اعتقاد به لزوم حمایت از ساخت داخل در حال بررسی عملکرد سه مدل توربین ساخته شده توسط متخصصان داخلی با توان پنج تا ۱۰ مگاوات هستند که در صورت عملکرد مطلوب به‌تدریج جایگزین توربین فعلی خواهند شد.

وی افزود: استفاده از الکتروموتور به‌جای توربین در مراکز انتقال نفت به دلیل لزوم مدیریت مصرف برق و کمبود آن در فصول گرم سال، با توجه به امکان تولید توربین در داخل کشور از دستور کار خارج شده است.

رحیمی در جمع مدیران ستادی و مناطق ۱۲ گانه شرکت با تشکر از تلاش های همه کارکنان که بصورت شبانه روزی در حال انتقال ایمن و پایدار مواد نفتی هستند، ادامه‌داد: دشمنان منتظر عدم سوخت رسانی به هموطنان بودند که تاکنون خللی در عملیات سوخت رسانی به‌وجود نیامده است و طبق آمار بیشتر سوخت مورد نیاز کشور توسط خطوط لوله این شرکت به مبادی مصرف منتقل می شود.

وی در ادامه سخنان خود نیروی انسانی را سرمایه سازمان دانست و گفت: برای ارتقای نیروی انسانی اهمیت قائل هستیم و در انتصاب کارکنان معیارهایی داریم تا همگی در کنار هم به نحو شایسته به رسالت خویش عمل کنیم.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران بیان‌داشت: حضور مدیران در کنار گروه های فنی و عملیاتی علاوه بر افزایش سطح آگاهی، باعث ایجاد انگیزه و انرژی در کارکنان می‌شود.

رحیمی، به کمبود نیروی انسانی به عنوان یکی از دغدغه ها اشاره کرد و گفت: به‌زودی شاهد جذب انبوه نیروی انسانی و رفع نگرانی ها خواهیم بود.

وی بر لزوم به حداقل رساندن خطاهای انسانی در اجرای عملیات‌ها تاکید کرد و گفت: رعایت دستورالعمل ها و آگاهی کارکنان به امور فنی و عملیاتی باعث به حداقل رسیدن خطاهای انسانی و مخاطرات خواهد شد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» گفت: شناسایی و استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان داخلی که همگی توان و علمشان را برای خدمت به مملکت‌شان صرف می کنند در اولویت این شرکت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha