انباشت سال‌ها مسائل وزارت صمت، یکساله حل شدنی نیست/ مخالف استیضاح هستم

هران - ایرنا- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انباشت مسائل چندین ساله وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت یک سال قابل حل شدن نیست، گفت: برای تغییر رویه و اصلاح عملکرد وزارتخانه باید به وزیر فرصت داد و کمک کرد.

فاطمه قاسم پور در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت که هفته گذشته در صحن‌علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد، گفت: ابزارهای نظارتی نمایندگان تذکر، سوال و استیضاح است. اما می‌شود برای بررسی عملکرد وزیر صمت، به جای استیضاح، از دیگر ابزارهای نظارتی که حق قانونی نمایندگان است، استفاده کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: به جای استیضاح، بهتر بود به وزیر صمت فرصت داده شود تا وی برنامه‌هایی که پیش از این اعلام کرده بود به نتیجه برساند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی با استیضاح وزیر صمت موافق نیستم. چون سبب عدم ثبات مدیریتی در این وزارتخانه خواهد شد. از طرفی در مدت سه  سال اخیر، این وزارتخانه چهار وزیر و سرپرست را تجربه کرده است و حتما این عدم ثبات مدیریتی به نفع وضعیت تولید و بازرگانی در کشور نیست.

به گزارش ایرنا، هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، ۲۷ مهرماه اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح رضا فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می‌شود.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha